باکس میکروفون

ساخت باکس میکروفون، شامل انتخاب و استفاده از مواد با کیفیت مانند چوب یا فلز، ساختاری که از جنبه های مختلف صدا را عایق می کند. طراحی زیبا و کارآمد باتوجه به اندازه و نوع میکروفون است.

لوگوی میکروفون معمولا به صورت چاپ یا برجسته روی باکس اعمال می شود تا برند و شناخته شدگی محصول را تضمین کند.

ساخت باکس میکروفون

احتمالاً تا به حال بارها در برنامه‌های تلویزیونی و مصاحبه‌های رسمی دیده باشید که میکروفون‌ها دارای یک باکس مخصوص هستند. روی این باکس معمولاً نام خبرگزاری‌های حاضر در جلسه ثبت شده است. در واقع اغلب خبرگزاری‌ها برای آن که حضور و وجود خود، در یک جلسه رسمی را نشان دهند، از این باکس‌های میکروفون استفاده می‌کنند. این باکس‌ها عموما از متریال‌های پلاستیکی ساخته می‌شوند. اگر شما هم برای برنامه‌های خاص و ضبط ویدیوهای بهتر به دنبال ثبت سفارش باکس میکروفون هستید، می‌توانید سفارش خود را در سایت نوآر ثبت نمایید. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا درباره ساخت باکس میکروفون سخن بگوییم. همچنین درباره روش‌های چاپ ابر میکروفون، چاپ روی باکس میکروفون سخن خواهیم گفت.

چرا باید به سراغ ساخت باکس میکروفون رفت؟

ساخت باکس میکروفون دلایل متعددی دارد. از جمله این دلایل می‌توان به ایجاد آگاهی از برند در بینندگان و نشان دادن حضور یک شرکت یا سازمان خاص در تصاویر ویدیویی اشاره کرد. البته استفاده از باکس میکروفون به همین موارد ختم نمی‌شود. بسیاری از افرادی که شغلشان مرتبط با ضبط ویدیو است، به شکل خلاقانه‌ای از باکس میکروفون استفاده می‌کنند. آن‌ها طرح مورد علاقه یا متن دلخواهشان را با خلاقیت تمام روی باکس میکروفون ایجاد می‌کنند. همین امر هم باعث نوعی تبلیغات برای آن‌ها می‌شود. همچنین این باکس‌ها به دلیل زیبایی ظاهری و رنگ‌های جذابی که دارند، تصویر را از سادگی خارج کرده و به آن جلوه بهتری می‌بخشند. اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که از شغلتان مرتبط با تصویر و ضبط ویدیو است، بهتر است از این باکس‌های میکروفون با لوگوی شرکت یا برند خاص خود استفاده کنید. شما می‌توانید طرح دلخواه خود را به کارشناسان مجرب ما بسپارید تا آن را برایتان روی ورق پلکسی باکس میکروفون حکاکی کند. حتی انتخاب رنگ و بقیه موارد هم با شما است. در واقع برای ساخت باکس میکروفون دستتان کاملاً باز است و آزاد هستید که هر آنچه را که می‌خواهید بسازید.

نکات مهم در رابطه با ساخت باکس میکروفون

معمولاً برای ساخت باکس میکروفون از متریال با جنس پلاستیک مانند پلکسی گلاس استفاده می‌شود. اما با توجه به سلیقه و نظر مشتری می‌توان این متریال را تغییر داد. همچنین رنگ و طرح موجود روی باکس میکروفون هم کاملاً به سلیقه سفارش دهنده و با دقت و کیفیت بسیار بالا اجرا خواهد شد. برای ساخت باکس میکروفون سایزهای از پیش تعیین شده وجود دارد. مثلاً برای ساخت سوراخ باکس میکروفون باید ابعادی حدود ۳۵ تا ۴۵ میلی‌متر را در نظر گرفت. اندازه خود باکس هم اغلب چیزی در حدود  7.۵ در 7.۵ سانتی‌متر است. اما با توجه به شرایط و تغییر سایز میکروفون‌های مختلف شما می‌توانید اندازه مورد نظر خود را سفارش دهید. همکاران ما در گروه تبلیغاتی نوآر آماده‌اند که هرگونه تغییرات و شرایط دلخواه شما را به وجود بیاورند. تا در نهایت باکس میکروفون مطابق سلیقه خودتان ساخته شود. پس می‌توانید با خیال راحت کار را به ما بسپارید. همچنین می‌توانید به جای روش چاپ روی باکس میکروفون از روش چاپ ابر میکروفون استفاده کنید.

باکس میکروفون

آیا ساخت باکس میکروفون فقط مختص به خبرگزاری‌ها است؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم ساخت باکس میکروفون تنها مختص به خبرگزاری‌ها نیست. بلکه بقیه مشاغل و دسته‌بندی‌ها هم می‌توانند از باکس میکروفون برای شناساندن برند و لوگوی خود استفاده کنند. به طور مثال برخی از رسانه‌های غیرخبری هم می‌توانند باکس میکروفون مخصوص به خود را طراحی کنند. یا هر شرکت یا سازمان بزرگ و کوچک دیگری که برای انجام کارهای تبلیغاتی یا موارد دیگر به ساخت و ضبط برخی از ویدیوها مشغول است. حتی سازمان‌های دولتی بزرگ هم هر کدام دارای نشان و لوگوی خاص و همچنین باکس میکروفون مخصوص به خود هستند. برایتان جالب باشد که بدانید حتی شرکت ملی نفت ایران هم دارای یک باکس میکروفون طراحی شده مخصوص به خود است. پس هر شرکت و سازمان دیگری هم می‌تواند از چنین امکاناتی برای شناساندن خود به مخاطبین و مردم استفاده کند. بدون آن که محدودیت خاصی بر سر راهش قرار داشته باشد. تنها نکاتی که باید روی برای ساخت باکس میکروفون رعایت کنیم شامل استفاده از طرح‌ها و شکل‌های قابل قبول و همچنین متریال مناسب است. البته اگر یک رسانه شخصی دارید این مسئله ممکن است برایتان صدق نکند. خیلی از سازمان‌ها می‌توانند چاپ ابر میکروفون را برای کارهای تبلیغاتی انتخاب کنند.

اشکال مناسب برای ساخت باکس میکروفون و چاپ روی باکس میکروفون

باکس میکروفون می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد. در واقع حجم آن می‌تواند مانند مکعب یا مثلثی باشد. حتی ممکن است احجام کروی و مخروطی آن هم طرفداران زیادی داشته باشد. اما عموما برای یک سازمان رسمی و بزرگ از حجم مکعبی استفاده می‌کنند. رنگ‌های رایج برای ساخت باکس میکروفون عموماً رنگ‌های مرتبط با برند هستند. برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است رنگ برند خاصی داشته باشند. مثلاً لوگوی برخی قرمز باشد یا آبی. در نتیجه استفاده از این رنگ‌های سازمانی برای ساخت باکس میکروفون انتخاب هوشمندانه‌ای است. زیرا می‌تواند آگاهی از برند بهتری در مشتریان ایجاد کند. البته شما می‌توانید باکس‌هایی با رنگ دلخواه هم سفارش دهید. همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر کردیم اندازه‌های استانداردی برای ساخته باکس میکروفون وجود دارد. اما شما با توجه به سلیقه و نظر شخصی‌تان می‌توانید ابعاد مخصوص به خود را برای باکس میکروفون سفارش دهید. در واقع برای ساخت باکس میکروفون نباید خود را محدود به قوانین و قواعد گذشته کنید. یعنی می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و آنچه را که می‌خواهید به دست آورید. به هیچ عنوان تصور نکنید که انتخاب یک طرح یا شکل خاص برایتان ضروری است. از جمله طرح‌ها و شکل‌هایی که می‌توانید روی باکس میکروفون طراحی کنید می‌توان به لوگوی برند، نام برند به فارسی یا انگلیسی و همچنین شکل خاصی که مفهوم مورد نظر را داشته باشد اشاره کرد. همه این موارد به شناساندن برند شما به مشتریان بالقوه و مخاطبین کمک شایانی می‌کند. یعنی تصویر، نام و لوگوی برند و سازمانتان در ذهن مخاطبین برای مدت طولانی نقش می‌بندند. این آگاهی سبب ایجاد فرصت مناسب برای جذب مخاطب بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است از این وسیله تبلیغاتی برای ساخت تصاویر یا ویدیوهای خاص استفاده کنید.

نتیجه گیری

برای افرادی که به کارهای ویدیویی ضبط تصاویر مشغول هستند استفاده از باکس میکروفون می‌تواند فرصت ویژه‌ای باشد فرقی نمی‌کند که در یک سازمان بزرگ مانند صدا و سیما برنامه اجرا می‌کنید یا در یک کانال شخصی ویدیوهای خود را به اشتراک می‌گذارید اگر فردی هستید که جلوی دوربین به صحبت جدی درباره مسائل خاصی می‌پردازید استفاده از باکس میکروفون می‌تواند شما برنامه‌تان را جدی‌تر نشان دهد و به جذب مخاطبین زیادی کمک کند. پس برای کسب اطلاع بیشتر از نحوه ساخت و سفارش باکس میکروفون با گروه تبلیغاتی نوآر در تماس باشید. کارشناسان مجرب ما در هر مرحله، حتی قبل از ثبت سفارش، آماده‌اند تا به سوالات شما پاسخ دهند و شما را راهنمایی نمایند.