پلاک

پلاک های اداری و تابلوهای ساختمانی با استفاده از مواد مرغوبی مانند فلز، چوب یا پلاستیک ساخته میشوند.

این تابلوها معمولا شامل اطلاعات مهمی مانند نام و شماره اتاق یا واحد، لوگوی شرکت یا سازمان و دستورالعمل های راهنمایی برای مسیرها و خدمات می باشند. با توجه به نیاز و سلیقه مشتری، این تابلوها می توانند با طراحی ها ابعاد مختلفی تولید شوند.

ساخت پلاک

ساخت پلاک فلزی به وسیله حکاکی روی فلزات مختلف انجام می‌شود. پلاک‌های فلزی کاربردهای متنوعی دارند. این پلاک‌ها در واقع یک نوع وسیله تبلیغاتی به حساب می‌آیند. اگر قصد سفارش ساخت پلاک را دارید بهتر است به سراغ یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای بروید. این پلاک‌ها نشانه‌ای از کسب و کار شما هستند. در واقع به همین دلیل هم اهمیت زیادی برای صاحبان کسب و کار، پزشکان، وکلا و دیگر مشاغل دارند. در ادامه این مقاله با سایت نوآر همراه شوید تا برایتان از نحوه ساخت پلاک اختصاصی بگوییم. همچنین از نحوه سفارش ساخت پلاک و کاربردهای این وسیله حرف می‌زنیم.

کاربردهای ساخت پلاک برای کسب و کارها

یکی از اصلی‌ترین مصارف ساخت پلاک در ساختمان‌های اداری است. برای آن که مراجعه کننده متوجه کسب و کار خاصی شود و بداند که در کدام ساختمان و کدام طبقه قرار دارد، از پلاک فلزی استفاده می‌شود. البته تنها کاربرد پلاک‌ها همین یک مورد نیست. از پلاک‌ها می‌توان به عنوان المان‌های تبلیغاتی استفاده کرد. حتی اگر کوچک باشند، مانند بج سینه می‌توان روی لباس آن‌ها را نصب کرد. به طور کلی می‌توان گفت که عمده‌ترین کاربرد پلاک‌های فلزی، برای شناساندن کسب و کارهای مختلف است. برای مطب پزشکان، آرایشگاه‌ها، دفاتر وکلا و مراکز اداری از این پلاک‌ها استفاده می‌شود. روی این پلاک‌ها اطلاعاتی متفاوتی درج می‌گردد. مثلا برای مطب پزشکان، اطلاعاتی نظیر نام پزشک، رشته تحصیلی یا تخصص او و شماره تلفن یا لوگوی مطب حک می‌شود. عینا همین اطلاعات در ساخت پلاک برای دفاتر وکلا هم ذکر می‌گردد. با این وجود برای برخی از کسب و کار ها مانند آرایشگاه، نام سالن زیبایی، لوگو، شماره تلفن یا وبسایت آن درج خواهد شد. در بسیاری از ادارات بزرگ که مراجعه کنندگان زیادی دارند، برای هر اتاق باید یک پلاک در نظر گرفته شود. روی این پلاک سمت افراد داخل اتاق و نام آن‌ها باید درج گردد. یا ممکن است نام کاربری آن اتاق ذکر گردد. مثلا برای آبدارخانه تنها همین نام ذکر گردد. در واقع استفاده و سفارش ساخت پلاک در ساختمان‌های اداری یک دانشگاه یا ادارات دیگر امری رایج است.

روش سفارش ساخت پلاک فلزی

در اولین مرحله از سفارش ساخت پلاک باید اطلاعاتی شامل نام مرکز، کاربری آن و سایر نکاتی که می خواهید روی پلاک درج گردد را به شرکت تبلیغاتی مورد نظرتان بدهید. سپس باید فلز به کار رفته در ساخت پلاک را انتخاب کنید. جنس پلاک‌های فلزی می‌تواند استیل، آلومینیوم یا برنج باشد. همچنین در صورت نیاز می‌توانید انتخاب کنید که رنگ فلز نقره‌ای شود یا طلایی. به علاوه باید در مورد ابعاد و اندازه‌های پلاک تصمیم‌گیری نمایید. در نهایت هم باید نوع اتصال پلاک را انتخاب کنید. پلاک می‌تواند با استفاده از میخ به دیوار متصل گردد یا پشت آن چسب تعبیه شود و آن را با کمک چسب به سطوح بچسبانید. زمانی که همه موارد را انتخاب کردید، مراحل ساخت تازه آغاز می‌شوند. ابتدا فلز مورد نظر آماده شده و سپس طبق ابعاد در خواستی برش می‌خورد. در مرحله بعد، تمام نوشته‌های لازم روی آن حکاکی می‌شوند. در آخر هم ممکن است به درخواست مشتری روی آن آبکاری انجام شود. نکته جالب آن است که می‌توانید حتی رنگ نوشته‌های حک شده روی فلز را هم انتخاب کنید. البته بهتر است همان مشکی را انتخاب نمایید زیرا ظاهر بهتری برای خواندن از فواصل دور دارد. در ادامه قصد داریم سه نمونه از پرکاربردترین فلزاتی که برای سفارش ساخت پلاک فلزی استفاده می‌شوند را بررسی کنیم.

پلاک

کدام فلز برای ساخت پلاک فلزی بهتر است؟

نمی‌توان به طور قطع گفت که کدام یک از این فلزات برای ساخت پلاک مناسب‌ترند. اینکه کدام یک از آن‌ها را برای این کار انتخاب کنید، بیشتر بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. یک نکته دیگر که در انتخاب فلز باید به آن دقت کنید بودجه شما است. همانطور برخی از فلزات هزینه بیشتری از سایرین دارند. همچنین برای انجام حکاکی نوشته روی هر کدام از این فلزات از روش خاصی استفاده می‌شود. به طور مثال برای انجام حکاکی روی فلز آلومینیوم می‌توان از روش چاپ افست استفاده کرد. اما برای اجرای طرح روی فلز استیل روش‌های دیگر بهتر هستند. همین نوع ساخت و انتخاب روش مناسب برای ایجاد طراحی و نوشته، روی هزینه‌های ساخت پلاک تاثیر مستقیم دارند. پس به آن‌ها هم دقت نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره بهترین شرایط برای ساخت پلاک اختصاصی بیشتر سخن بگوییم.

ساخت پلاک اختصاصی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم ساخت پلاک فلزی برای کسب و کارهای خاصی کاربرد دارد. مثلاً برای کسب و کارهایی مانند مطب دکتر، ساختمان پزشکان و حتی دفاتر اداری استفاده از این پلاک‌ها توصیه می‌شود. در واقع همه کسب و کارهایی که مراجعین زیادی در طول روز دارند ، می‌توانند از پلاک‌های فلزی استفاده کنند. حتی در برخی از مراکز خرید برای نشانه گذاری برخی از مغازه‌ها از پلاک‌های فلزی استفاده می‌شود. پلاک‌ها در چنین شرایطی حکم همان پلاک‌های منزل را دارند. در واقع مانند پلاک منزل، روی این پلاک‌ها هم اعداد خاصی حک می‌گردد. با این کار مشتریان می‌توانند به راحتی مغازه مورد نظرشان را پیدا کنند. همچنین احتمالاً تا به حال دیده‌اید که در یک ساختمان چند طبقه ممکن است و چندین کسب و کار متفاوت وجود داشته باشد. مثلاً در یک طبقه سالن آرایشگاه و مطب پزشک و همچنین یک شرکت حمل و نقل و دفتر اداری وجود داشته باشد. در چنین شرایطی اگر پلاک‌های فلزی وجود نداشته باشند، شما نمی‌توانید تشخیص دهید که کدام قسمت مربوط به چه کسب و کاری است. در این شرایط مجبور می‌شوید که زنگ تمامی مراکز را به صدا درآورید تا ببینید که کدام یک از آن‌ها مکان مورد نظر شما هستند. در نتیجه استفاده از پلاک فلزی کار را برای مشتریان به شدت آسان می‌کند. حتی اگر در ساختمانی که کسب و کار شما وجود دارد مشاغل متعدد دیگری نیستند، بهتر است باز هم از پلاک فلزی استفاده کنید. زیرا وجود پلاک فلزی به مشتریان احساس اطمینان و امنیت بیشتری می‌بخشد. زمانی که در کنار درب یک کسب و کار، پلاک فلزی نصب می‌شود، احساس حرفه‌ای بودن را به افراد القا می‌کند.

نتیجه‌گیری

ساخت پلاک اختصاصی برای کسب و کار شما، از تخصص‌های ما در گروه تبلیغاتی نوآر است. برای شناساندن کسب و کار خود و کمک به مشتریان و همچنین القای حس اعتماد و اطمینان به آنها بهترین کار سفارش ساخت پلاک فلزی است. برای ساخت چنین پلاک‌هایی تنها کافی است که با شماره تلفن تماس حاصل نمایید. مشاورین و کارشناسان مجرب و کاردان ما در زمینه ساخت پلاک شما را یاری خواهند کرد. در نتیجه بهتر است که هر سوالی که در زمینه سفارش ساخت پلاک فلزی در ذهن دارید از آن‌ها بپرسید.