چرا باید تندیس بخرید؟

خرید تندیس به اهداف مختلفی انجام می‌شود. ممکن است فردی به دنبال یک وسیله تزیینی زیبا برای منزل خود باشد. یا آن که بخواهید به فردی به منظور یادبود یا قدردانی از زحمات او هدیه‌ای رسمی بدهید. همچنین برخی از افراد ساخت و فروش تندیس‌ها را به عنوان یک روش برای امرار معاش و کسب درآمد انتخاب کرده‌اند. این افراد معمولاً نتیجه نهایی طراحی و کار خود را در سایت‌های معتبر به فروش می‌رسانند. به هر دلیلی که بخواهید یک تندیس بسازید و سفارش دهید باید بدانید که این کار چه مراحلی دارد. ما در این مقاله از سایت نوآر قصد داریم که شما را با راهنمای خرید تندیس آشنا کنیم. در واقع این مطلب یک راهنمای جامع برای خریداران تندیس‌ها است.

اولین و نخستین گام برای خرید و سفارش یک تندیس آن است که مشخص کنید برای چه دلیلی و به چه منظوری می‌خواهید آن تندیس را استفاده کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا مهم است که هدف نهایی ساخت تندیس را بدانیم؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که نحوه و شیوه ساخت یک تندیس بستگی به هدف آن دارد. مثلاً برای ساخت یک تندیس تزیینی از روش‌های متفاوتی نسبت به ساخت یک تندیس تبلیغاتی استفاده می‌شود. در نتیجه با مشخص کردن هدف و انگیزه شما از ساخت تندیس می‌توان به نتیجه بهتر و سریع‌تری دست یافت. رایج‌ترین ف‌ها برای ساخت تندیس شامل موارد زیر می‌شوند:

  • اهدای جوایز رسمی 
  • قدردانی از یک دانش آموز دانشجو یا فردی که خدمات خاصی ارائه داده است 
  • انجام تبلیغات برای شرکت‌های بزرگ 
  • تزیینات دکوراسیون

از بین موارد بالا حتماً هدف خود را ابتدا انتخاب کنید. البته ممکن است هدف شما در لیستی که اشاره کردیم وجود نداشته باشد. شما می‌توانید برای مشاوره و در میان گذاشتن نقطه نظرات خود با شماره 02136308925 با گروه نوار در تماس باشید.

راهنمای خرید تندیس

راهنمای خرید تندیس راهنمای جامع برای خریداران 

تندیس‌های موجود در بازار به دو شکل ارائه می‌شوند. نوع اول تندیس‌های آماده شده و حجمی هستند. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ خاصی آن‌ها را تهیه کرده و استفاده کنید. نوع دیگر از تندیس‌ها از قبل آماده نیستند. در واقع این نوع از تندیس‌ها را باید سفارش داد. در  تندیس‌های سفارشی شما می‌توانید انواع اشکال و احجام دلخواه خود را سفارش دهید. به طور کلی می‌توان گفت که هر دو نوع از این تندیس‌ها مزایای خاص خود را دارند. مزیت تندیس‌های آماده عدم اتلاف وقت است. از مزیت تندیس‌های سفارشی می‌توان به شکل متفاوت و خاص آن‌ها اشاره کرد. از آن جایی که شما می‌توانید خودتان شکل تندیس را سفارش دهید، احتمالاً تندیس شما بسیار خاص و متفاوت خواهد بود. بعد از آنکه تصمیم گرفتید  تندیس آماده تهیه کنید یا آن را سفارش دهید، مراحل اصلی کار آغاز می‌شود. در تندیس‌های آماده مرحله خاصی وجود ندارد. بلکه تنها کافیست با بودجه معین شده یک طرح زیبا و کاربردی را انتخاب کنید.

اما اگر تصمیم به سفارش ساخت یک تندیس خاص گرفته‌اید، باید بدانید که اولین مرحله طراحی مفهومی حجم تندیس است. اگر می‌خواهید تندیس مورد نظر شما مفهوم خاصی را به بیننده القا کند، باید حتماً مرحله طراحی مفهومی را جدی بگیرید. برای طراحی مفهومی معمولاً طرح روی صفحه کاغذ به وسیله دست کشیده می‌شود. اگر طرح مورد تائید قرار گرفت، شکل حجمی تندیس را در نرم‌افزارهای سه بعدی ساز می‌سازند. در مرحله بعد باید متریال را انتخاب کنید. بعد از انتخاب متریال مورد نظر آن را برای ساخت تندیس آماده می‌کند. مثلاً برخی از فلزات و چوب‌ها نیاز به آماده‌سازی پیش از ساخت دارند. زمانی که آماده سازی‌های اولیه انجام شد، مراحل ساخت آغاز می‌شود.

مراحل ساخت هر تندیس با توجه به شکل آن متفاوت است. برای برخی از تندیس‌ها از روش ریخته‌گری استفاده می‌شود. برای ساخت برخی دیگر ممکن است روش‌هایی مانند برش لیزری و یا ساخت دستی را به کار ببرند. با توجه به حجم دلخواهی که در نظر دارید، این مرحله ممکن است زیاد طول بکشد.

قبل از سفارش تندیس

قبل از سفارش تندیس این نکات را بخوانید!

قبل از اینکه سفارش ساخت تندیس را نهایی کنید باید بدانید که یک سری نکات کلی وجود دارد. در واقع بدون دانستن این نکات سفارش دادن تندیس ممکن است برایتان کمی دردسرساز و خسته کننده به نظر برسد. از جمله این نکات می‌توان به زمان ساخت تندیس، هزینه آن و متریال‌های مورد استفاده برای ساخت این وسیله اشاره کرد.

  • زمان ساخت تندیس

میزان زمانی که طول می‌کشد تا یک تندیس حجمی ساخته شود، حدوداً بین دو هفته تا یک ماه است. شما قبل از سفارش هر نوع تندیسی باید این زمان را در نظر بگیرید. اگر در مورد زمان ساخت تندیس اطلاعی نداشته باشید، پروسه ثبت سفارش و دریافت آن ممکن است برایتان خسته کننده و دردسرساز باشد. در برخی از موارد بسته به شکل و متریال مورد استفاده در ساخت تندیس ممکن است این زمان حتی بیشتر از یک ماه هم طول بکشد. پس اگر تندیس را برای یک مراسم خاص در نظر گرفته‌اید، حتماً باید زمان ساخت تندیس را در آن لحاظ کنید.

  • هزینه ساخت تندیس

نکته دیگری که قبل از سفارش ساخت تندیس باید در نظر داشته باشید، هزینه انجام این کار است. البته هزینه یک نکته کاملاً متغیر است. بسته به اینکه شما از چه متریالی استفاده می‌کنید و چه طرحی مورد نظرتان است، این هزینه متفاوت خواهد بود. در نتیجه بهترین راه حل این است که قبل از سفارش ساخت تندیس یک بودجه محدود برای خود در نظر بگیرید. سپس آن را با تیم تبلیغاتی مورد نظرتان هماهنگ کنید. در این شرایط خیالتان از بابت هزینه‌ها راحت می‌شود.

  • متریال‌های مورد استفاده برای ساخت تندیس

همچنین قبل از ساخت تندیس باید بدانید که متریال‌های مورد استفاده برای ساخت این وسیله کدامند؟ و کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌ترند؟ از جمله پرطرفدارترین و محبوب‌ترین متریال‌ها برای ساخت انواع تندیس می‌توان به چوب، رزین، فلز و پلکسی گلاس اشاره کرد. بسته به اینکه در چه موقعیت و چه مکانی بخواهید از تندیس استفاده کنید، بهترین متریال برای شما متغیر خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت نوار قصد داشتیم که شما را با مراحل و نحوه ثبت سفارش ساخت تندیس آشنا کنیم. در واقع این مقاله یک نوع راهنمای خرید و ثبت سفارش برای ساخت تندیس است. همانطور که متوجه شدید خرید تندیس دارای پیچیدگی‌های خاصی است. بدون اطلاع از آن‌ها، فرآیند ساخت ممکن است گیج کننده و سخت به نظر برسد. با این وجود ثبت سفارش ساخت تندیس اصلاً کار دشواری نیست. به خصوص اگر تیم مجربی مانند تیم کارشناسان نوآر در تمام این مراحل در کنار شما باشند. برای ثبت سفارش می‌توانید از طریق سایت یا شماره‌های ذکر شده با ما در ارتباط باشید.

درج دیدگاه