چگونگی انتخاب بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن

لوح تقدیر یکی از آن دسته هدایای سمی و بسیار ارزشمند است که به منظور تشکر و قدردانی به افراد اهدا می‌شود. در واقع اغلب افرادی که لوح تقدیر دریافت می‌کنند، کارهای مهم و مفیدی انجام داده‌اند. در نتیجه همین میزان اهمیت مادی و معنوی بالا برای لوح تقدیر سبب می‌شود که انتخاب آن دشوارتر شود. زیرا باید به وسیله آن ارزش‌ها و قدردانی به شیوه خاصی را به افراد منتقل کرد. در غیر این صورت هزینه‌ای که برای سفارش لوح تقدیر می‌کنید کاملا از بین خواهد رفت. در ادامه این مقاله از سایت نوآر قصد داریم که شما را با چگونگی انتخاب بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن آشنا کنیم. پس اگر قصد سفارش ساخت لوح تقدیر را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. 

تاثیر دریافت لوح تقدیر بر افراد

لوح تقدیر یک هدیه عالی برای نشان دادن ارزشمندی و دستاوردهای مهم است. همچنین برای قدردانی و سپاس‌گزاری از دیگران از آن استفاده می‌شود. با این هدیه می‌توان از زحمات دیگران تشکر کرد. لوح تقدیر باعث افزایش انگیزه و تلاش می‌شود. همچنین دریافت آن باعث افزایش رضایت کارمندان می‌گردد. به علاوه برای ایجاد یک رقابت دوستانه می‌توانید از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله به توضیح درباره کاربرد لوح تقدیر به عنوان هدیه و چگونگی انتخاب بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن می‌پردازیم. پس اگر به این موارد علاقه دارید با ما همراه شوید.

برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقاله نقش لوح تقدیر در افزایش انگیزه و اعتماد به نفس افراد را مطالعه کنید. 

کاربرد لوح تقدیر به عنوان هدیه

استفاده از لوح تقدیر برای قدردانی باعث ایجاد صمیمیت بین افراد و انگیزه در فرد دریافت کننده می‌شود. اهدای لوح تقدیر اهمیت زیادی دارد. زیرا از بسیاری در طول عمر به دلیل تلاش‌هایشان قدردانی نشده است. همین امر مسئله تشکر از زحمات دیگران را پررنگ‌تر و پراهمیت‌تر می‌کند.. چنین هدایایی باعث احساس ارزشمندی بیشتر می‌شود. در ادامه برخی از کاربردهای اهدای لوح تقدیر را بررسی می‌کنیم:

کاربرد لوح تقدیر به عنوان هدیه

اهدای لوح تقدیر به دانش‌آموزان ممتاز:

یکی از مهم‌ترین کاربردهای لوح تقدیر، استفاده از آن در مدارس و دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی است. معمولاً به برخی از دانش‌آموزان سخت‌کوش که نمرات خوبی در آزمون‌ها کسب می‌کنند، لوح تقدیر هدا می‌شود. این لوح تقدیر سبب افزایش انگیزه در دانش آموزان و دانشجویان می‌گردد. همچنین دریافت لوح تقدیر باعث ایجاد حس رقابت مثبت بین افراد دیگر خواهد شد.

اهدای لوح تقدیر به کارمندان پرتلاش:

در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، عملکرد کاری به طور کلی به نحوه و میزان کار تک تک کارمندان بستگی دارد. اهدای لوح تقدیر سبب افزایش بهره‌وری و کارکرد افراد می‌شود. در نتیجه استفاده از آن به نفع شرکت و سازمان تمام خواهد شد. با اهدای لوح تقدیر کارمندان همگی تلاش بیشتری برای دریافت این هدیه می‌کنند. در این حالت کارکرد و بهروری‌شان هم بالاتر می‌رود.

هدیه دادن لوح تقدیر به افرادی که خدمات خاص ارائه می‌دهند:

برای افرادی مانند آتش‌نشان‌ها و افراد تاثیرگذار در جامعه یکی از بهترین هدایا برای قدردانی، لوح تقدیر است. این لوح تقدیرها می‌توانند از جنس چوبی، فلزی، جیر با مقوایی باشند. افرادی مانند پرستاران و پلیس‌ها هم خدمات ویژه‌ای به جامعه ارائه می‌کنند.

اهدای لوح تقدیر به معلمان و مدیران مدارس:

معلمان، اساتید دانشگاهی و مدیران و مسئولین مدارس و دانشگاه‌ها بسیار زحمت‌کش هستند. به همین دلیل باید به آن‌ها احترام زیادی گذاشت. همچنین باید از آن‌ها به درستی تقدیر کرد. این افراد برای بالا رفتن اطلاعات و سطح درک جامعه تلاش زیادی می‌کنند.

اهدای لوح تقدیر به نخبگان هنری و علمی:

در جشنواره‌های بزرگ و مهم اهدای لوح تقدیر یک مسئله رایج است. این لوح تقدیرها هم برای تشکر و هم برای یادبود استفاده می‌شوند. به طور مثال برای بازیگران، کارگردانان، نقاشان، آهنگ‌سازان و مجسمه‌سازان در جشنواره‌های مختلف لوح تقدیر دریافت می‌کنند. مراسم‌هایی مانند جشنواره فیلم و جشنواره‌های علمی مانند خوارزمی هم به افراد واجد شرایط این هدایا را اهدا می‌کنند. افرادی که در المپیاد ها مقام خوبی می‌آورند هم لوح تقدیرهایی برای یادبود دریافت می‌نمایند.

بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن

چگونگی انتخاب بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن

انتخاب یک لوح تقدیر شاید کار سخت و پیچیده‌ای به نظر برسد. اما در واقع چنین نیست! این انتخاب چند اصول و نکته مهم دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. با رعایت این اصول به راحتی می‌توانید یک لوح تقدیر عالی تهیه کنید. در ادامه مراحل انتخاب بهترین نوع لوح تقدیر برای اهدا کردن را معرفی می‌کنیم.

در ابتدا باید به سراغ انتخاب متریال و جنس لوح تقدیر بروید. لوح تقدیرها می‌توانند از جنس چوب، جیر، چرم، فلز و مقوا ساخته شوند. سپس در یک جعبه از همین متریال‌ها قرار گیرند. انتخاب جنس جعبه هم به همین صورت است. باید به آن اهمیت زیادی داد. زیرا ظاهر یک لوح تقدیر سبب ارزشمندتر شدن آن می‌شود. بعد از انتخاب متریال باید به سراغ متن لوح تقدیر رفت. این متن باید شخصی‌سازی شده باشد. باید به فرد مقابل نشان دهید که برای او ارزش قائلید. مرحله آخر هم انتخاب یک طرح و جای گذاری مناسب برای همه المان‌های لوح تقدیر است. مثلا این که متن کجا و به چه صورتی قرار گیرد؟ آیا احتیاجی به حکاکی یا پرینت لوگو شرکت وجود دارد یا خیر؟ کادربندی و دیگر المان‌های تزئیناتی صفحه چگونه باید در کنار هم قرار گیرند؟ همه این سوالات از اهمیت زیادی برخوردار هستند. فردی که سفارش لوح تقدیر را ثبت می‌کند، باید درباره همه آن‌ها تصمیم گیری کرده باشد.

اگر برای تقدیر و تشکر از شخصی به دنبال هدیه هستید، ممکن است لوح تقدیر به تنهایی برای او کافی نباشد. در نتیجه می‌توانید در کنار لوح تقدیر از یک تندیس یا موارد دیگر هم استفاده کنید. برای ثبت سفارشات مربوط به لوح تقدیر یا تندیس، باید به یک تیم مجرب و با سابقه مراجعه نمایید. در غیر اینصورت طرح خراب می‌شود. ما در تیم تبلیغاتی نوآر برای ساخت و سفارشی‌سازی همه طراح‌های موردنظرتان آماده‌ایم. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن یا سایت مجموعه با ما در ارتباط باشید.

برای مطالعه بیشتر درباره نحوه سفارش و ساخت لوح تقدیر توصیه می‌کنیم که مقاله ساخت انواع لوح تقدیر اختصاصی در تهران را مطالعه نمایید.

نتیجه‌گیری

وقتی قصد خرید و تهیه لوح تقدیر را دارید، در ابتدا تصمیم‌گیری درباره همه چیز کمی پیچیده و دشوار به نظر می‌رسد. با این وجود در واقع با اطلاعاتی که در این مقاله وجود داشت، دیگر با مسئله تصمیم‌گیری دسته پنجه نرم نمی‌کنید. در حقیقت با طی این مراحل به آسانی یک لوح تقدیر مناسب انتخاب کرده و سفارش می‌دهید. تیم تبلیغاتی نوآر با سال‌ها تجربه در زمینه تولید لوح تقدیر، این کار را به سرعت و با هزینه مناسب برایتان انجام می‌دهد. پس از طریق شماره تلفن 02136308925 با ما در تماس باشید.

درج دیدگاه