ساخت لوح تقدیر اختصاصی

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که می‌خواهید سفارش ساخت یک نوع تقدیر را ثبت کنید، احتمالاً برایتان سوال پیش آمده که نحوه ساخت لوح تقدیر دقیقاً به چه شکل است؟ و چه مراحلی دارد؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم که نحوه ساخت لوح تقدیر، مانند هر وسیله‌ی دیگری بیشتر به جنس آن بستگی دارد. در نتیجه ممکن است از روش‌های مختلفی برای تهیه لوح تقدیرهایی با متریال‌های متفاوت استفاده شود. در حقیقت اگر قصد دارید سفارش ساخت لوح تقدیر را ثبت کنید، ابتدا باید متن آن را آماده کرده و سپس به سراغ انتخاب جنس و متریال مورد نظرتان برای ساخت لوح تقدیر بروید در این مرحله هم باید به نکات زیادی دقت کنید! باید بدانید که برای چه کسی و به چه مناسبتی لوح تقدیر را سفارش می‌دهید. در ادامه این مقاله همراه با نوآر قصد داریم که برایتان مراحل و نحوه روند ساخت لوح تقدیر اختصاصی را توضیح دهیم. پس اگر قصد خرید و سفارش این کالا را در آینده نزدیک دارید، به هیچ عنوان اطلاعات جالب این مقاله را از دست ندهید.

چگونه یک متریال مناسب برای لوح تقدیر انتخاب کنیم؟

اگر نمی‌دانید که چگونه جنس لوح تقدیر را انتخاب کنید و بین چند مدل و متریال دو دل هستید، چند توصیه برایتان داریم. ابتدا باید کمی در اینترنت به جستجوی انواع لوح تقدیر بپردازید. این کار به شما دیدگاه بهتر و واقع بینانه‌تری از نتیجه نهایی خواهد داد. اگر سرچ کردن در اینترنت برایتان دشوار و وقت گیر است می‌توانید نمونه کارهای ساخت و سفارش لوح تقدیر نوآر را در لینک قرار داده شده مشاهده کنید. توصیه دوم این است که یک بودجه محدود برای سفارش تعیین کنید. سپس با توجه به آن می‌توانید تصمیم بهتری در رابطه با متریال مصرفی برای تولید لوح تقدیر اتخاذ نمایید. در مرحله سوم هم اگر با وجود تمام این کارها، همچنان نتوانستید تصمیم مطمئنی بگیرید، توصیه ما به شما این است که با مشاورین ما از طریق شماره تماس 02136308925 در ارتباط باشید. کارشناسان مجرب ما با وجود تجربیات فراوانی که در این زمینه دارند، قطعاً می‌توانند به شما کمک کنند که تصمیم نهایی بهتر و مطمئن‌تری بگیرید.

نحوه روند ساخت لوح تقدیر اختصاصی

نحوه روند ساخت لوح تقدیر اختصاصی با مقوا

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، اولین مرحله از ساخت و سفارش لوح تقدیر انتخاب متریال مورد نظر است. بعد از انتخاب متریال، می‌توان مراحل ساخت آن را شروع کرد.

زمانی که شما تصمیم گرفته‌اید که لوح تقدیر مقوایی یا کاغذی می‌خواهید، باید به سراغ کسانی بروید که طرح و متن دلخواه شما را برایتان طراحی کنند. البته این کار آنقدر ساده است که حتی خودتان در خانه و به وسیله یک لپ‌تاپ هم می‌توانید انجام دهید و طراحی‌های اولیه را به اتمام برسانید. سپس طرح نهایی شده را به دفتر فنی ببرید و بخواهید که آن را روی مقوا چاپ کنند.

در این مرحله می‌توانید تصمیم بگیرید که لوح تقدیر مقوایتان را در جعبه بگذارید یا خیر. اگر می‌خواهید یک جعبه زیبا و شیک برای حفاظت از لوح تقدیر مقوایی یا کاغذی داشته باشید، می‌توانید به سراغ جعبه‌های چوبی یا جیر بروید. این جعبه‌ها ظاهری بسیار زیبا داشته و ظاهر ارزان‌تر و ساده‌تر کاغذهای مقوایی را جبران می‌کنند. 

همچنین اگر نمی‌دانید که چه متنی برای لوح تقدیر شما مناسب است بهتر است مقاله بهترین متن ها برای لوح تقدیر را مطالعه کنید.

روش ساخت انواع لوح تقدیر چوبی، فلزی و پلکسی گلاس

اگر شخصی که می‌خواهید به او لوح تقدیر را اهدا کنید، دارای جایگاه و سمت بالایی است، بهتر است به سراغ لوح تقدیرهای کاغذی نروید. توصیه ما این است که در چنین شرایطی به سراغ لوح تقدیرهایی از جنس فلز ، پلکسی گلاس و یا چوب بروید. با وجود آن که این لوح تقدیرها قیمت بالاتری دارند، اما ظاهرشان بهتر و ارزشمندتر است. همچنین دوام بیشتری دارند و به راحتی و مثل کاغذ یا مقوا خراب و فرسوده نمی‌شوند.

اگر تصمیم به سفارش چنین لوح تقدیرهایی گرفته‌اید، باید بدانید که روند ساخت این لوح تقدیرها بسیار متفاوت است و زمان بیشتری می‌برد. همچنین به طور کلی هزینه بیشتری از لوح تقدیرهای مقوایی دارد. با این حال می‌توان گفت که ساخت چنین لوح تقدیرهایی ارزش هزینه و زمانی را که برای آن می‌گذارید، دارد. زیرا بسیار زیبا بوده و دارای ارزش معنوی بالایی هستند.

روش ساخت انواع لوح تقدیر

  • نحوه ساخت لوح تقدیرهای چوبی

برای ساخت لوح تقدیرهای چوبی، ابتدا باید انتخاب کنید که می‌خواهید روکش چوب جعبه دقیقاً چه رنگی باشد. سپس در زمان ثبت سفارش باید متن مورد نظر خود را هم بنویسید. در این مرحله نوبت به حکاکی متن روی چوب می‌رسد. این کار را به وسیله دست یا با کمک دستگاه‌هایی اتوماتیک مانند برش لیزری انجام می‌دهند. بعد از این مرحله و زمانی که متن به طور کامل روی ورق چوبی حکاکی شد، نوبت به طراحی و حکاکی لوگوها و امضا یا تاریخ و موارد دیگر می‌رسد. سپس متن حکاکی شده را با جوهر سیاه رنگی می‌کنند تا جلوه بیشتری داشته باشد.

  • مراحل ساخت لوح تقدیر پلکسی گلاس

برای شروع باید تصمیم بگیرید که متریال پلکسی گلس شفاف و بی‌رنگ باشد یا رنگی. سپس متن یا لوگویی که در نظر گرفته‌اید، روی این ورق حکاکی می‌شود. بعد از انجام این مراحل نوبت به رنگی کردن نوشته یا آرم حکاکی شده می‌رسد. اگر لوح تقدیر شما از جنس پلکسی گلاس شفاف باشد، این امکان را دارید که قسمت‌های حکاکی شده را با جوهر سیاه یا سفید یا هر رنگ دیگری، پر کنید. 

  • روش ساخت لوح تقدیر فلزی

مراحل ساخت لوح تقدیر فلزی کمی پیچیده‌تر از ساخت لوح تقدیر هایی از جنس چوب یا پلکسی گلس است. شما باید بدانید که می‌خواهید فلز مورد نظرتان برای ساخت لوح مات باشد یا براق. همچنین باید بین رنگ طلایی و نقره‌ای فلز یکی را انتخاب کنید. بعد از نهایی کردن این انتخاب‌ها، باید ورق فلزی آماده شود. این ورق، طبق انتخاب‌های نهایی شما ممکن است به آبکاری یا موارد دیگر احتیاج داشته باشد. به همین دلیل احتمالا زمان بیشتری طول می‌کشد تا آن را بسازند. سپس حکاکی متن انجام می‌شود. در نهایت هم مثل دو روش قبلی، قسمت‌های حکاکی شده را با جوهر دلخواهتان پر می‌کنند تا نوشته‌ها یا لوگوها و آرم‌ها پررنگ‌تر شده و بهتر قابل خواندن باشند.

نتیجه گیری

برای کسانی که می‌خواهند یک سفارش لوح تقدیر ثبت کنند مراحل اولیه کار ممکن است کمی پیچیده باشد. اما در واقع چنین نیست! ساخت و سفارش لوح تقدیر کاری بسیار آسان است و اگر مراحل کلی آن را بدانید دیگر دچار هیچ مشکلی نخواهید شد. به همین دلیل هم ما در این مقاله نحوه روند ساخت لوح تقدیر اختصاصی را بررسی کردیم تا دیدگاه بهتری نسبت به ساخت این وسیله داشته باشید. به علاوه با دانستن این مراحل، احتمالا می‌توانید قبل از سفارش تصمیمات بهتری بگیرید. همچنین بعد از دریافت لوح تقدیر نهایی، از نتیجه راضی باشید.

درج دیدگاه