تأثیر بج سینه در فرهنگ سازمانی و ایجاد انگیزه در کارکنان

بج سینه یکی از آن وسایل تزیینی کاربردی است که شاید وجود آن اصلاً به چشم نیاید. از آنجایی که بج سینه یک وسیله بسیار کوچک و ریز است، احتمالاً تاثیر آن در زیبایی ظاهری استایل‌های خاص و حتی تاثیرات روانشناختی آن هم کمتر قابل مشاهده باشند. در اینجا شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا بج سینه تاثیر روانی هم بر انسان دارد یا خیر؟ در جواب این سوال باید بگوییم که، اگر از بج سینه برای اهداف مانند آگاهی از برند یا ایجاد همبستگی و یکپارچگی استفاده شود، تاثیرات ویژه و بسزایی در روح و روان انسان‌ها خواهد داشت. به همین دلیل در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ ایرانی و بین‌المللی از این وسیله تزیینی کوچک برای کارمندان استفاده می‌شود. 

ساخت این وسیله بسیار آسان است و قیمت چندانی هم ندارد. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، گردشگری و بانک‌ها و سازمان‌های دیگری مانند کارخانجات از آن به وفور استفاده می‌کنند. در ادامه این مقاله از سایت نوآر قصد داریم که شما را با تأثیر بج سینه در فرهنگ سازمانی و ایجاد انگیزه در کارکنان آشنا کنیم. پس اگر قصد سفارش بج سینه را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. 

همانطور که در ابتدا هم اشاره کوتاهی به آن کردیم، استفاده از بج سینه تاثیر قابل توجهی بر فرهنگ سازمانی و افزایش انگیزه در کارکنان دارد. این مسئله طبق تحقیقات علمی در سال‌های اخیر به دست آمده است که سارمان‌های پر جمعیتی که از بج سینه استفاده می‌کنند، کارمندان متعهد تری دارند. در ادامه این مقاله به تأثیر جالب و شگفت انگیز بج سینه بر فرهنگ سازمانی می‌پردازیم.

  • ایجاد هویت یکپارچه: 

بج سینه یک وسیله تزیینی است. این وسیله ممکن است به شکل لوگوی یک برند ساخته شود. در چنین حالتی باعث ایجاد حس همبستگی و یکپارچگی در میان کارکنان خواهد شد. در واقع استفاده از طرح لوگو روی بج سینه، ارزش‌ها و اهداف سازمانی را نشان می‌دهد. به همین دلیل توجه به طرح بج سینه در هنگام ساخت آن، اهمیت زیادی دارد.

  • ایجاد حس تعلق:

یکی از مهم‌ترین احساساتی که یک کارمند باید به فضای کاری خود داشته باشد، احساس تعلق است. بسیاری از مدیران شرکت‌ها، سعی در ایجاد احساس تعلق و افزایش پایبندی کارمندان خود دارند. اما شاید ندانند که یکی از بهترین و راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد حس تعلق در بین کارمندان استفاده از بج سینه است. به خصوص در سازمان‌های بزرگ و پرجمعیت، مسئله ایجاد احساس تعلق در کارکنان اهمیت پررنگی پیدا می‌کند. همچنین یکی دیگر از مواردی که در ایجاد حس تعلق در کارمندان به شما کمک می‌کند، اهدای بج سینه به افراد با سابقه شرکت است. این کار انگیزه و روحیه آن‌ها را تا جای ممکن تقویت می‌کند.

ایجاد انگیزه در کارکنان با بج سینه

  • یادآوری دستاوردها:

یکی دیگر از کاربردهای استفاده از بج سینه یادآوری تلاش ها و دستاوردهایی است که کارمند در طول سالیان انجام شغل به آن‌ها دست یافته است. به خصوص اگر روی بج سینه سمت شغلی و ویژگی‌های بارز آن جایگاه حک شده باشند. در واقع با کمک این بج‌ها می‌توانید به شناسایی کارمندان و افزایش احساس ارزشمندی آن‌ها هم کمک کنید. در واقع این بج‌های سینه می‌توانند نشانه سلسله مراتب و جایگاه‌های شغلی موجود در یک شرکت یا کارخانه بزرگ باشند.

  • استفاده از بج سینه با مفاهیم پراهمیت:

در کنار استفاده از شکل لوگو و نام شرکت، در ساخت بج سینه می‌توانید از روش‌های خلاقانه‌تری هم استفاده کنید. به طور مثال ساخت یک بج سینه با مواد اولیه بازیافتی، دیدگاه شما نسبت به حفظ سلامت محیط زیست را نشان می‌دهد. چنین اقداماتی باعث ایجاد حس هدفمندی در افراد می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که در ساخت بج سینه به سراغ این مفاهیم هم بروید.

  • ایجاد انگیزه و تقویت روحیه:

شاید از خودتان بپرسید که یک بج سینه ساده چگونه می‌تواند باعث ایجاد انگیزه و روحیه در انسان‌های پیچیده شود؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که همانطور که اشاره شد، روان انسان مسئله بسیار پیچیده است. پس نمی‌توان آن را به صورت یک مسئله کلی در نظر گرفت. برخی از جزئیاتی که هرگز فکرش را هم نمی‌کنید تا سال‌ها در روح و روان انسان باقی می‌ماند.

یکی از این جزئیات، استفاده از وسایل تزییناتی مانند بج سینه در استایل روزمره است. به جز اینکه بج سینه باعث زیباتر شدن استایل‌های روزانه خواهد شد، به شناخت اعضا و کارمندان در یک سازمان هم کمک شایانی می‌کند. زمانی که یک فرد احساس کند که شناخته می‌شود و تلاش‌های او در یک سازمان قابل مشاهده است، انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا می‌کند. استفاده از بج سینه هم در انسان در واقع باعث ایجاد احساس ارزشمندی و دیده شدن خواهد شد. 

در این بخش با چند نمونه از مزایا و تاثیرات استفاده از بج سینه در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ آشنا شدید. در بخش‌های بعدی قصد داریم که شما را با چند ایده جالب درباره سفارش ساخت بج سینه آشنا کنیم. پس با ما در ادامه این مطلب همراه شوید.

طراحی و ساخت بج سینه برای قدردانی

اگر یکی از کارمندانتان یک کار کوچک مثبت در طول روز انجام دهد چگونه از او قدردانی می‌کنید؟ به طور مثال تصور کنید که کار او در حدی نیست که بخواهید هدایای بزرگ و گران قیمتی به او اهدا کنید. اما یک هدیه ساده و کوچک می‌تواند به او انگیزه دهد. در چنین موقعیتی بهترین انتخاب استفاده از بج سینه سفارشی است. روی این بج‌ها را می‌توانید با مفاهیم مورد نظر در رابطه با قدردانی طراحی کنید. این کار باعث افزایش انگیزه و حس صمیمیت در کارکنان یک سازمان می‌شود.

طراحی و ساخت بج سینه برای قدردانی

ساخت بج سینه سفارشی برای تازه واردها

کارمندان جدیدی که به یک شرکت اضافه می‌شوند، نیاز به توجه ویژه دارند. این کارمندان باید به خوبی با فضا و فرهنگ سازمانی شرکت جدید آشنا شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، سفارش ساخت بج سینه اختصاصی برای تازه واردها است. روی این بج‌ها می‌توانید طرح‌های مفهومی‌تری که نشانه‌ای از فرهنگ سازمانی‌تان باشند را به کار ببرید. در طراحی این بج‌ها باید دقت بیشتری به خرج دهید. زیرا ممکن است اولین برداشت افراد سال‌ها بعد در خاطرشان بماند. برای همین مرحله آنبردینگ یک شخص در شرکت اهمیت زیادی دارد.

نتیجه‌گیری

بج‌های سینه با این که اندازه کوچکی دارند، اما مفاهیم بزرگی را در خود جای می‌دهند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها کمک زیادی به تقویت فرهنگ سازمانی و افزایش انگیزه کارکنان می‌کند. به همین دلیل هم ما در این مقاله از سایت نوآر تصمیم گرفتیم که شما را با مزایای استفاده از بج سينه برای کارمندان آشنا کنیم. در صورت نیاز برای ساخت بج سینه می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید. هرگونه کمک و سوال در این زمینه از سمت کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد. شرکت تبلیغاتی نوآر با سال‌ها تجربه در زمینه ساخت انواع تندیس‌ها و بج سینه و لوح تقدیر یکی از پیشگامان صنعت تبلیغات در ایران است.

درج دیدگاه