نقش بج سینه در یادآوری مکان ها و رویدادها

بج سینه یکی از وسایل تبلیغاتی کاربردی است که توجه کمتری به آن می‌شود. احتمالا بارها در شرکت‌های بزرگ، آژانس‌های مسافرتی، روی لباس مهمانداران و خلبانان و حتی نیروهای پلیس این بج‌ها را دیده باشید. حتی در برخی از بانک‌ها هم از بج سینه برای شناسایی افراد استفاده می‌شود. اما تنها کاربرد این بج سینه در شناسایی افراد نیست. بلکه گاهی برای یادآوری برخی موقعیت‌ها و موفقیت‌ها هم از این بج سینه استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب از سایت نوآر  به بررسی نکات جالب درباره نقش بج سینه در یادآوری مکان ها و رویدادها می‌پردازیم. 

نقش بج سینه در یادآوری مکان ها و رویدادها 

خیلی از سازمان‌ها و شرکت‌ها از بج سینه استفاده می‌کنند. این بج‌های سینه همگی وسایل تزئیناتی هستند که کاربردهای تبلیغاتی هم دارند. همانطور که می‌دانید معمولاً آن‌ها را روی یقه‌ی کت، مانتو یا مقنعه یا لباس فرم نصب می‌کنند. روی اغلب این بج‌های سینه اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی و سمت یا لوگوی شرکت ثبت می‌شود. اما آیا نقش بج سینه در یادآوری مکان ها و رویدادها موثر است؟ در ادامه این بخش به طور کامل و دقیق پاسخ این سوال را دریافت خواهیم کرد. 

استفاده از بج سینه برای یادبود رویدادها: 

یکی از کاربردهای بج سینه در یادبود رویدادهای خاص و مهم است. این بج‌ها را می‌توان برای قدردانی و بزرگداشت افراد مختلف استفاده کرد. این بج‌های سینه بسیار با دوام هستند و برای مدت طولانی یادآور لحظات موفقیت خواهند بود. به خصوص در زمانی که افراد برای سال‌های طولانی در یک شرکت زحمت کشیده‌اند. حالا برای قدردانی از آن‌ها بج سینه افتخار به آن‌ها اهدا می‌شود.

ساخت بج سینه به شکل مکان‌های گردشگری: 

اگر اهل سفر باشید می‌دانید که در برخی از مکان‌های دیدنی معروف دنیا، بج‌های سینه با شکل آن مکان دیدنی به فروش می‌رسند. هدف از خرید و فروش این بج‌های سینه، ثبت یادگاری از سفر و بازدید از آن مکان خاص است. با این بج‌های سینه فرد همیشه به یاد خاطرات خوب خود از سفر می‌افتد. به همین دلیل خرید این بج‌های سینه محبوبیت زیادی در بین مسافرین و گردشگران دارد.

استفاده از بج سینه برای برندسازی و رویدادهای شرکتی 

استفاده از بج سینه برای برندسازی و رویدادهای شرکتی: 

در بسیاری از شرکت‌های بزرگ، در برخی از موقعیت‌های خاص و مهم از بج سینه برای بزرگداشت رویدادهای خاص یا معرفی محصول جدید به بازار استفاده می‌شود. به طور مثال از موقعیت‌های دیگری که بج سینه در آن‌ها کاربرد دارد می‌توان به رویدادهای مربوط به قدردانی از کارکنان اشاره کرد. این بج‌های سینه در واقع نمادی از دستاوردها و ارزش‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند.

بج‌ها و نشانه‌های مخصوص سربازان: 

در ارتش یا سازمان‌های نظامی، از بج سینه برای تمام افراد استفاده می‌شود. با این وجود بسیاری از نظامیان یکسری سمت و جایگاه دارند که با بج‌های سینه نشان داده می‌شود. اگر یک فردی در رده نظامی خود شامل ترفیع درجه شود، بج سینه دیگری به او اهدا می‌گردد.

اهدای بج سینه به دوستان:

حتی یکی دیگر از کاربردهای بج سینه، زیباتر کردن ظاهر و استایل افراد است. زمانی که شما یک بج سینه دریافت می‌کنید تا زمانی که از آن استفاده کنید، یادتان می‌آید که آن را از چه کسی هدیه گرفته‌اید. به همین دلیل بج سینه یک هدیه بسیار خوب و دوس‌داشتنی است که تا سال‌ها در یاد و خاطرتان باقی می‌ماند.

مواردی که در بالا نام بردیم تنها بخش کوچکی از نقش بج سینه در یادآوری مکان‌ها و رویدادها و افراد هستند. بج سینه با وجود اندازه کوچکش می‌تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد. در ادامه به بررسی بج سینه و نقش آن در یادآوری مکان‌های مهم می‌پردازیم.

نقش بج سینه در یادآوری مکان‌ها

همه ما ایرانی‌ها کشورمان را دوست داریم. به همین دلیل خیلی از ما به دنبال خرید یک بج سینه به شکل نقشه ایران هستیم. با این کار چه در وطن زندگی کنیم و چه دور از آن، به هر حال دیدن این بج سینه باعث یادآوری خاطرات خوب و سربلندی و افتخار ما است. بسیاری از افراد حتی برای آن که علاوه بر ارزش معنوی، ارزش مادی این بج‌ها را بیشتر کنند، به دنبال ساخت بج‌های سینه از جنس‌های مختلف می‌روند. به طور مثال بج سینه از جنس طلا، هم ارزش معنوی زیادی دارد و هم ارزش مادی. با این وجود فقط بج سینه به شکل نقشه ایران پرطرفدار نیست. بلکه اشکالی مانند تخت جمشید، مقبره کوروش و … هم از مکان‌های بسیار محبوبی هستند که از شکل آن‌ها بج‌ها را می‌سازند. علاوه بر این، هزاران نماد دینی، فرهنگی و ملی وجود دارد که هر کسی با توجه به علایق فردی می‌تواند آن‌ها را سفارش دهد. در ادامه برخی از این نمادها را بررسی می‌کنیم. برای سفارش ساخت بج‌های سفارشی شرکتی یا شخصی، تیم تبلیغاتی نوآر در خدمت شما خواهد بود.

بج سینه با شکل اختصاصی از نمادها

بج سینه با شکل اختصاصی از نمادها

همانطور که اشاره کردیم و خودتان هم بسیار خوب می‌دانید، نمادهای متعددی در فرهنگ ما ایرانیان وجود دارد. نماد‌های فرهنگی، اسطوره‌ای، دینی، ملی و مذهبی از جمله این نمادها هستند. در واقع زمانی که فرد اقدام به سفارش بج سینه می‌کند، اصولا باید به سراغ یکی از این نمادها برود. مگر اینکه نماد دیگری مانند لوگوی شرکت یا مفهوم خاص دیگری را در نظر داشته باشد. هر کدام این نمادها در حقیقت یادآور مفاهیم و ارزش‌های خاصی هستند. به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از نمادها بسیار زیبا به نظر می‌رسد و در عین حال مفهوم مورد نظرتان را به راحتی به مخاطب می رساند. همچنین برای مدت طولانی‌تری در ذهن او نقش می‌بندد. البته باید بدانید که هر کدام از این نمادها را در کجا و برای رساندن چه مطلبی باید استفاده کنید. یعنی اینطور نیست که هر نماد برای هر مفهوم بی‌ربطی قابلیت استفاده داشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که با یک تیم تبلیغاتی مجرب در این زمینه مشورت نمایید. تیم تبلیغاتی نوآر در زمینه ساخت و سفارش انواع بج سینه در تهران و شهرستان‌ها خدمت رسان شما عزیزان خواهد بود.

نتیجه گیری

از آن جایی که بج سینه یکی از وسایل تزئیناتی لباس به حساب می‌آید، زیبایی ظاهری در آن حرف اول را می‌زند. اما چه کار کنیم که طرح بج سینه در عین زیبایی مفهومی و به یادماندنی هم باشد؟ در این باره تنها باید به سراغ انجام یک کار خاص و متفاوت بروید. مثل استفاده از نمادهای خاص. با کمک نمادهای خاص روی بج سینه، می‌توانید از تاثیر و نقش بج سینه در یادآوری مکان ها و رویدادها به نفع خود استفاده کنید. مثلا استفاده از شکل یک مکان تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان بر روی بج سینه، خاطره سفر یا مراسمی خاص را در ذهن افراد زنده نگه می‌دارید. ضمن این که یک بج سینه بسیار زیبا ساخته‌اید.

درج دیدگاه