تشویقی در سازمان ها

تندیس‌ها و لوح تقدیرها از آن دسته هدایایی هستند که تا سال‌های سال در یادها و خاطره‌ها باقی می‌مانند. یکی از بهترین کاربردهای تندیس‌ها و لوح تقدیرها استفاده از آن‌ها به عنوان ابزار تشویقی در سازمان‌ها است. اهدای یک لوح تقدیر یا تندیس سفارشی، برای یادبود و قدردانی از یک شخص سبب ایجاد حس ارزشمندی و انگیزه در او می‌شود. در واقع دریافت چنین هدیه‌ای می‌تواند احساس رضایت فرد از کاری که انجام می‌دهد را بالا ببرد. برای اهدای هدایای رسمی در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ هیچ چیز بهتر از یک لوح تقدیر یا تندیس نیست! زیرا این وسایل تا سال‌های سال سالم باقی می‌مانند و دوام زیادی دارند. در نتیجه یاد و خاطره آن لحظات و زحمات بی‌شمار افراد را زنده نگه می‌دارند. در ادامه این مقاله از سایت نوآر قصد داریم که شما را با تندیس و لوح تقدیر به عنوان ابزار تشویقی در سازمان ها آشنا کنیم.

تندیس و لوح تقدیر به عنوان ابزار تشویقی در سازمان ها 

خیلی از صاحبان شرکت‌ها و مدیران سازمان‌های بزرگ به دنبال ایجاد انگیزه در کارمندان خود هستند. آن‌ها برای دستیابی به این هدف راه‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. از روش‌های مبتنی بر روانشناسی گرفته تا اهدای هدایای مختلف، همگی بخشی از برنامه ایجاد انگیزه و تشویق کارکنان هستند. تحقیقات بر روی مدل رفتاری کارمندان نشان می‌دهد، که دریافت هدایا توسط آن‌ها، بر روی بالا رفتن انگیزه و تلاش در محیط کار تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی اهدای هدایای متفاوت به کارمندان نشان از قدردانی و سپاسگزاری از تلاش‌های آن‌ها است. اما این هدف اگر به شکل اشتباهی انجام شود حتی ممکن است تاثیر معکوس روی خود فرد و سایر کارمندان داشته باشد. باید توجه داشته باشید که اهدای هدیه در سازمان اصول خاص خود را دارد. به طور مثال از اهدای هدایای شخصی به شدت پرهیز کنید. یعنی مثلاً برای کارمند خود یک لباس تهیه نکنید. حتماً به سراغ هدایای کلی‌تر مانند لوح تقدیر و تندیس بروید. این هدایا بسیار رسمی بوده و اصلاً شخصی نیستند. اهدای تندیس‌ها و لوح تقدیرها در عین حالی که نماد قدردانی از زحمات کارمند است، باعث ایجاد حس رقابت و ناراحتی در بین سایر کارمندان هم نمی‌شود. مثلاً اهدای یک هدیه گران قیمت مانند سکه طلا به یک کارمند خاص، می‌تواند حسادت سایرین را برانگیزد. این دقیقاً چیزی است که به سازمان و شرکت ضربه زیادی وارد می‌نماید. در نتیجه تمام مدیران از آن پرهیز می‌کنند. همیشه تناسب هدیه با روابط کاری را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکل شوید.

برای مطالعه بیشتر مقاله تندیس سه بعدی چیست؟ انواع تندیس سه بعدی را مطالعه کنید.

تشویقی در سازمان ها

تندیس یا لوح تقدیر؟ کدام یک به عنوان ابزار تشویقی در سازمان ها بهترند؟

همانطور که در ابتدا شرح دادیم، هم تندیس‌ها و هم لوح تقدیرها برای هدیه دادن مناسب هستند. به خصوص برای هدایای سازمانی و شرکتی انتخاب هوشمندانه‌ای به شمار می‌آیند. زیرا نه باره مادی زیادی به مدیران تحمیل می‌کنند و نه باعث ایجاد حس رقابت منفی بین کارمندان می‌شوند. در نتیجه اگر مدیر یک سازمان هستید و می‌خواهید به کارمندان سخت‌کوش خود لوح تقدیر یا تندیس اهدا کنید، به وسیله شماره تلفن 02136308925 با گروه نوآر در تماس باشید. شما می‌توانید انواع سفارش ساخت لوح تقدیر و تندیس اختصاصی را با خیال راحت به گروه ما بسپارید.

حالا در جواب این سوال که بالاخره تندیس‌ها برای هدیه دادند بهترند؟ یا لوح تقدیرها؟ باید گفت که هر دوی این وسایل در موقعیت خاصی مناسب هستند. مثلاً اگر می‌خواهید به دلیل خاصی از یک کارمند تشکر کنید و این دلیل را به صورت یک متن به او اهدا نمایید، بهترین انتخاب استفاده از لوح تقدیر است. زیرا شما می‌توانید متن مورد نظر خود را روی لوح تقدیر حک کنید. اما اگر تنها هدفتان از دادن هدیه افزایش انگیزه و اهدای یک هدیه زیبا است، باید تندیس را در نظر بگیرید. زیرا لوح تقدیرها شکل خاص و ظاهر ویژه‌ای ندارند. با این وجود تندیس‌ها در انواع شکل و طرح خاص به بازار ارائه می‌شوند. حتی شما می‌توانید شکل دلخواه خود را برای ساخت تندیس سفارش دهید.

نحوه سفارش ساخت لوح تقدیر و تندیس

برای سفارش ساخت لوح تقدیر و تندیس‌های شخصی سازی شده باید راه‌های متفاوتی را طی کنید. مثلاً برای ساخت لوح تقدیر ابتدا باید متن مورد نظر خود را آماده کنید. سپس در مورد جنس و اندازه لوح تقدیر تصمیم بگیرید. اما در مورد ساخت تندیس چنین نیست! در واقع اولین گام برای ساخت تندیس انتخاب یک شکل دو بعدی یا سه بعدی است. بعد از اینکه در مورد شکل ظاهری تندیس تصمیم نهایی را اتخاذ کردید، این شکل باید وارد نرم‌افزارهای مدلسازی دوبعدی‌ساز یا سه‌بعدی‌ساز شود. البته این بخش از کار معمولاً بر عهده تیم تبلیغاتی و سازندگان تندیس است. سپس در این مرحله باید به دنبال انتخاب متریال مناسب باشید.

ممکن است شما یک متریال را در نظر بگیرید، اما کارشناسان ساخت به شما بگویند که برای ساخت تندیس مورد نظر با شکل انتخابی، متریالی که انتخاب کرده‌اید، مناسب نیست. در نتیجه شما در این مرحله باید در مورد متریال انتخابی‌تان تجدید نظر کنید. البته در بیشتر اوقات چنین اتفاقی نمی‌افتد. یعنی در اکثر مواقع کار با همان انتخاب اولیه به خوبی جلو می‌رود. در نهایت پس از طی مراحل ساخت شما تندیس یا لوح تقدیر دلخواه خود را تحویل می‌گیرید. در واقع مراحل ساخت تندیس و لوح تقدیر اصلاً سخت نیستند. فقط ممکن است این پروسه کمی زمانبر باشد. این مسئله هم برای ساخت یک جسم سفارشی امری کاملا طبیعی است.

نحوه سفارش ساخت لوح تقدیر و تندیس

نتیجه‌گیری

در نهایت می‌توان گفت که اهدای هدیه به کارمندان یک ایده بسیار عالی است. اما این که چه هدیه‌ای برای آن‌ها انتخاب کنید، کاری پر ریسک و مهم است. در نتیجه اصلاً نباید این مرحله را سرسری بگیرید. باید حتماً در نظر بگیرید که سایر کارمندان احساس بدی نداشته باشند. شاید در این لحظه برایتان اهمیتی نداشته باشد که دیگر کارمندان چه احساسی دارند. اما باید بدانید که در طولانی مدت این تیم کارمندان هستند که شرکت و سازمان شما را به موفقیت می‌رسانند. پس ایجاد حس رقابت منفی و حسادت در بین آن‌ها می‌تواند سازمان یا شرکت شما را با شکست مواجه کند. در نتیجه از بین تمام گزینه‌های موجود برای اهدای هدیه بهترین انتخاب سفارش تندیس و لوح تقدیر برای تشکر از کارمندان است. اگر می‌خواهید که برای کارمندانتان انگیزه ایجاد کنید و آن‌ها را تشویق به کار بیشتر نمایید، حتماً به سراغ تندیس و لوح تقدیر بروید. این انتخاب حرفه‌ای بودن شما را به عنوان یک مدیر ثابت می‌کند.

یک دیدگاه

  1. […] مطالعه بیشتر مقاله تندیس و لوح تقدیر به عنوان ابزار تشویقی در سازمان ها را مطالعه […]

درج دیدگاه