تقدیر و تشکر از معلمین

از گذشته تاکنون همیشه تقدیر و تشکر از معلمین زحمتکش، یکی از دغدغه‌های دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها و همچنین مدیران مدارس بوده است. معلمی یک شغل خاص و ویژه بوده که از جایگاه مهمی در جامعه برخوردار است. گاهی حتی تا سال‌ها بعد یک معلم خوب و مهربان در ذهن شاگردان خود باقی می‌ماند. در واقع معلمین یکی از نخستین الگوهای فوق العاده‌ای برای دانش آموزان هستند. رشد و آموزش کودکان یک سرزمین وابسته به تلاش‌های معلمین دلسوز آن است. یک معلم سخت‌کوش به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند تا افراد بهتری را به جامعه تحویل دهد. افرادی که هم از نظر سواد علمی و هم از نظر شخصیتی برای فردای کشور مفید باشند. با این وجود بسیاری از معلمین حقوق و مزایای درخور شان و شخصیت این شغل را دریافت نمی‌کنند. به همین دلیل تقدیر و تشکر از مقام والای آنها اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله از سایت نوآر قصد داریم که شما را با نحوه سفارش تندیس و لوح تقدیر معلم: سپاس از فداکاری و تعهد معلمان آشنا کنیم.

اهمیت اهدای لوح تقدیر به معلمین

همانطور که اشاره کردیم، معلمی شغلی سراسر عشق است. در واقع مزایای مادی این شغل بسیار کمتر از میزان تلاش‌ها و فداکاری‌های یک معلم هستند. با این وجود معلم‌ها هر روز با عشق به سر کلاس درس می‌روند و به پرورش دانش آموزان کمک می‌کند. برای جبران بخش کوچکی از این تلاش‌ها و زحمات اغلب خانواده‌های دانش‌آموزان یا شخص مدیران، هدایایی در نظر می‌گیرند. به خصوص برای مراسم روز معلم. اهدای لوح تقدیر به معلمین می‌تواند به آن‌ها انگیزه داده تا به فعالیت خود ادامه دهند. شاید با این کار به یک معلم فداکار نشان دهید که چقدر برای مقام او ارزش قائل هستید. همچنین با این روش از او برای پرورش آیندگان ایران تشکر کنید. در واقع اهدای لوح تقدیر یا تندیس قدردانی به منظور سپاس از فداکاری و تعهد معلمان انجام می‌شود.

اهمیت اهدای لوح تقدیر به معلمین

بهترین هدیه روز معلم چیست؟

روز معلم در ۱۲ اردیبهشت به قدردانی از این شغل مهم اختصاص دارد. در این روز همه دانش‌آموزان و حتی مدیران مدارس، برای تقدیر از معلمین، به آن‌ها هدایایی می‌دهند. برخی از افراد وسایل کاربردی مانند دفتر خودکارهای خاص وسایل این چنینی به معلمین هدیه می‌دهند. برخی دیگر ممکن است وسایل شخصی مانند پوشاک را برای معلمان در نظر بگیرند. با این وجود یکی از بهترین هدایایی که می‌توانید به یک معلم تلاشگر و فداکار اهدا کنید، لوح تقدیر و تندیس‌ها هستند. این هدایا ارزش معنوی بسیار زیادی دارند. به علاوه تا سال‌های سال به عنوان یادگاری باقی می‌مانند. این هدیه بسیار رسمی بوده و بهترین انتخاب روز معلم است. دریافت هدایای دیگر ممکن است با وجود ارزش مالی زیاد، خوشایند نباشند. مثلاً اهدای یک لباس برای به معلمین، جذابیت زیادی ندارد. چرا که این کالاها شخصی و سلیقه‌ای هستند. این در حالی است که لوح تقدیر یک هدیه بادوام و در عین حال زیباست. در متن چاپ شده روی این لوح‌ها یا تندیس‌ها می‌توانید از معلم عزیزتان تشکر کنید.

مدیران مدرسه مانند مدیران شرکت‌های دیگر باید از تلاش‌های کارمندان خود که همان معلمان هستند تشکر کنند. معمولاً در جشن‌هایی که در آخر سال تحصیلی برای مدارس برگزار می‌شود، از معلمین برتر سال قدیر و تشکر به عمل می‌آید. در طی این مراسم به این معلمین لوح تقدیر یا تندیس قدردانی اهدا می‌شود. این کار نه تنها انگیزه و شور و شوق معلمین را بالا می‌برد بلکه برای یادبود هم بسیار مناسب است. در نتیجه اگر مدیر یک مدرسه هستید و می‌خواهید به معلمان سخت‌کوش خود لوح تقدیر یا تندیس اهدا کنید، به وسیله شماره تلفن 02136308925 با گروه نوآر در تماس باشید.

بهترین جنس و متریال لوح تقدیر و تندیس برای معلم‌ها

از آنجایی که تقدیر کردن از یک معلم فداکار و دلسوز اهمیت زیادی دارد، معمولا برای تقدیر از آن‌ها از لوح تقدیرها و تندیس‌های اصلی استفاده می‌شود. مثلا برای سفارش تندیس برای معلمین بهتر است از متریال‌هایی مانند چوب یا پلکسی گلاس بهره ببرید. همچنین اگر در کنار تندیس می‌خواهید یک لوح تقدیر هم به معلم اهدا کنید بهتر است، جعبه حاوی این لوح تقدیر را از جنس چوب یا پارچه مخمل در نظر بگیرید. اهدای لوح تقدیر و تندیس به صورت همزمان و مکمل با یکدیگر یک گزینه عالی برای تقدیر از معلمین مهربان است. تندیس‌ها اشکال زیبا و جالب توجهی دارند. اما معمولا روی سطح آن‌ها نمی‌توان متن‌های طولانی را حکاکی کرد. با این وجود لوح تقدیر یک وسیله با ظاهری ساده است. ولی می‌توان متن‌های مربوط به قدردانی و تشکر را روی آن نوشت. به همین دلیل این دو هدیه مکمل عالی برای یکدیگرند. البته سفارش هر کدام از این وسایل به تنهایی هم ممکن است.

چه شکلی را برای تندیس معلم انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند به یک معلم تندیس هدیه کنند، از شکل کلمه معلم استفاده می‌کنند. این تندیس‌ها بسیار جذاب و زیبا می‌شوند. با این وجود ممکن است کمی تکراری باشند. حتی در فروشگاه‌های آنلاین هم به صورت آماده می‌توانید این تندیس‌ها را تهیه کنید. اگر بخواهید یک شکل متفاوت و خاص را برای تندیس انتخاب کنید، باید کمی خلاقیت به خرج دهید. همچنین دانستن علایق معلم هم می‌تواند به شما کمک کند تا یک تندیس مطابق سلیقه او بسازید.

لوح تقدیر معلم

متن مناسب برای لوح تقدیر معلم

اگر بخواهید برای معلم خود یک لوح تقدیر سفارش دهید، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بهترین متن برای نوشتن روی لوح تقدیر چیست؟ البته متن‌های مناسب برای تشکر از معلمین تنوع بسیاری دارند. در نتیجه شما می‌توانید از هر متنی که می‌خواهید استفاده کنید. همچنین به کار بردن یک شعر کوتاه می‌توان متن را زیباتر کند. با این وجود چند متن جذاب برایتان در نظر گرفته‌ایم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را ببینید.

  • شعر اول

کس چو علی این در معنی نسفت                آنچه علی در حق استاد گفت

بنده ی خود ساخت مرا اوستاد                   آن که یکی حرف به من یاد داد

  • شعر دوم

عارفان علم عاشق می‌شوند                          بهـترین مردم معلـم می‌شوند

عشق با دانش متمم می‌شود                      هر که عاشق شد معلم می‌شود

  • شعر سوم

در جوهره خود کم و کم سوخت معلم            تا درس محبت به من آموخت معلم

از نقش زدن با قلمی بر دل دیوار                  نوری ز حقیقت به دل افروخت معلم

نتیجه‌گیری

بعد از اعضای اصلی خانواده، معلمین بهترین الگوها برای کودکان هستند. در نتیجه می‌توان گفت که این شغل بسیار حساس و پر اهمیت است. همچنین معلمین بعد از والدین، اولین افرادی هستند که برای آموزش و پرورش کودکان تلاش جدی می‌کنند. در واقع اگر دبیران کار خود را به درستی انجام ندهند، آینده و فردای کودکان دچار مشکل می‌شود. پس دادن انگیزه و ایجاد حس خوب در معلم‌ها از اهمیت زیادی دارد. با این کار شما کمک می‌کنید که تحمل سختی‌های این شغل برای افراد آسان‌تر شود. در نتیجه برای تشکر رسمی و باشکوه از آن‌ها، بهترین انتخاب تندیس و لوح تقدیر معلم است.

درج دیدگاه