جنس انواع تندیس

تندیس‌ها در واقع نوعی از مجسمه‌های مفهومی هستند که شکل خاص و متفاوتی دارند. اگر به این مجسمه‌ها علاقه داشته باشید با اهل هنر یا کارهای هنری باشید می‌دانید که یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های هنر برای افراد عادی خرید یا ساخت مجسمه است. این مجسمه‌ها نهایت زیبایی و ظرافت را دارند و در عین حال دنیایی از مفاهیم و ارزش‌های پنهان را به مخاطب نشان می‌دهند. البته این آثار هنری تنها برای مصارف و تولیدات هنری نیستند. تندیس‌ها ممکن است کارایی‌های مختلفی از جمله مسائل تبلیغاتی یا تقدیر و تشکر از شخصی را داشته باشند. ما در ادامه این مقاله از سایت نوآر به معرفی جنس انواع تندیس می‌پردازیم.

چرا مدیران شرکت‌ها باید به ساخت تندیس فکر کنند ؟

شرکت‌ها و سازمان‌ها بزرگ و کوچک همیشه به دنبال راهی هستند که خاص و متمایز باشند. هدف آن‌ها از این تمایز و آن است که بر روی ذهن مشتریانشان تاثیز بگذارند و ماندگار شوند. یکی از روش‌های ماندگاری در ذهن‌ها ساخت و سفارش انواع تندیس‌های مختلف است که هر کدام در جایی کاربرد دارند. این مجسمه‌ها علاوه بر این که مانند یک اثر هنری زیبا و شگفت‌انگیز هستند، بلکه احساس اعتبار و ماندگاری را به مشتریان منتقل می‌کنند. در نتیجه ساخت مجسمه‌هایی از جنس چوب، شیشه یا فلز می‌تواند امری موثر در فروش و جذب مشتری بیشتر باشد.

این تندیس‌ها مثل یک مجسمه و اثر هنری هستند که به شکل غیر مستقیم اهدافی خاص‌تری مانند تبلیغات را دنبال می‌کنند. همه سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند از چنین آثار خاصی برای رسیدن به هدف‌هایی مانند شناساندن برندشان به افراد جدید و تبدیل مشتری‌های قدیمی به مشتریان وفادار کمک بگیرند. بسته به این که تیم مارکتینگ شرکت شما چه هدف یا مفهومی را در نظر بگیرد، ما در گروه نوآر می‌توانیم شما را در این مسیر یاری کنیم تا به هدفتان برسید.

معرفی جنس انواع تندیس 

تندیس‌ها ممکن است از متریال‌های متنوعی ساخته شوند. از جمله این متریال‌ها می‌توان به فلزات، چوب و شیشه و حتی پلاستیک اشاره کرد. ما در گروه تبلیغاتی نوآر در ساخت تندیس‌های شیشه‌ای و فلزی و رزین تجربه فرآوان داریم و سال‌ها است که این کار را دنبال کرده و در آن تجربه زیادی داریم. 

  • تندیس‌های فلزی نوآر :

جنس این تندیس‌ها عموما از فلزاتی مانند برنج، برنز یا زاماک فولاد است. این تندیس‌های حجمی  به شکل خاصی طراحی و ساخته می‌شوند. اگر نمی‌دانید که زاماک فولاد چیست ؟ باید به شما بگوییم که زاماک نوعی فلز است که از ترکیب چند فلز دیگر مانند آلومینیوم، منیزیم، مس و روی تهیه می‌شود. همچنین برنز هم یک نوع آلیاژ است که از ترکیب مس با حداقل یکی از مواد اولیه سیلیکون، منگنز، آلومینیوم، روی و فلزات دیگر تهیه می‌شود. برنز رنگی مایل به قرمز دارد ولی برنج بیشتر به رنگ طلایی است.

  • تندیس‌های رزینی نوآر :

مجسمه‌های رزینی یکی از پرطرفدارترین انواع تندیس‌ها هستند. این مجسمه‌ها زیبایی چشم‌نوازی دارند به ظرافت و دقت زیادی شکل می‌گیرند. تندیس‌های رزینی نوآر در انواع طرح‌ها ساخته می‌شوند. با این وجود احتمالا پرطرفدارترین طرح‌ها برای مجسمه‌های رزینی شامل طرح فرشته، انسان، حیوانات یا بناهای تاریخی معروف هستند. شاید بخواهید بدانید که جنس رزین از چیست ؟ رزین یک ماده پلاستیکی است. این ماده چیزی شبیه به چسب و سمغ درخت است و آن را با مواد مختلفی ترکیب می‌کنند تا در ساخت تندیس‌ها بتوان از آن استفاده کرد. رزین در صنایع مختلفی کاربرد دارد. از ساخت مجسمه‌های زیبا گرفته تا از جواهرسازی یا ساخت و تولید تجهیزات پزشکی. از ساخت مجسمه‌های رزینی و فروششان می‌توان درآمد خوبی هم کسب کرد.

  • تندیس‌های شیشه‌ای نوآر :

تندیس‌های شیشه‌ای در میان تندیس‌های دیگر کاربرد خاص‌تری دارند. از این تندیس‌ها بیشتر برای تقدیر و تشکر استفاده می‌شود. یا مثلا آن‌ها را به عنوان جایزه یا قدردانی به مدیران شرکت‌ها یا صنایع خاص که عملکرد خوبی دارند می‌دهند. این نوع از تندیس‌ها بیشتر برای تجلیل از شخصی یا زحماتش ساخته می‌شود. با این وجود تندیس‌های شیشه‌ای می‌توانند برای تزئینات خاص در دکوراسیون هم به کار روند. مثلا برای ساخت یک تندیس با طرح عکسی از اعضای خانواده در سفری خاطره‌انگیز، می‌توان از تندیس شیشه‌ای استفاده کرد. این تندیس‌ها زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند ولی برای زیباتر شدنشان به آن‌ها نورپردازی خاصی هم اضافه می‌کنند. 

  • تندیس‌های پلکسی گلاس نوآر :

همانطور که در بخش مربوط به توضیحات تندیس شیشه‌ای گفتیم، این تندیس‌ها بیشتر برای سفارشات سازمان‌ها و قدردانی از شخص یا شرکتی ساخته می‌شوند. تندیس‌های پلکسی گلس از لحاظ کاملا مشابه تندیس‌های شیشه‌ای هستند. با این وجود دوام و ماندگاری بیشتری دارند و احتمال شکستن آن‌ها بسیار کمتر است. در واقع استفاده از شیشه برای ساخت تندیس امروزه اصلا رایج نیست و همه افراد ترجیح می‌دهند که به دلیل دوام بیشتر و قیمت مناسب‌تر و زیبایی خاص و چشم‌نواز، تندیس‌هایی از جنس پلکسی گلاس را سفارش دهند.

کدام جنس از تندیس چه کاربردی دارد؟

کدام جنس از تندیس چه کاربردی دارد؟

استفاده از تندیس‌هایی با طرح‌های مفهومی و زیبا می‌تواند نشانه‌ از اهداف والاتری داشته باشد. در ادامه برخی از مفاهیمی که ساخت و سفارش تندیس به ما القا می‌کند را برایتان برمی‌شماریم.

فلز و پلکسی گلاس جنس مناسب برای ساخت تندیس به نشانه موفقیت : 

تندیس‌های فلزی و شیشه‌ای انتخاب خوبی برای اهدا کردن به سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد برای تبریک موفقیتشان است. این تندیس‌ها در عین زیبایی نماد تداوم و اعتماد هستند. همچنین می‌توان به راحتی آن‌ها را تمیز کرد.

فلز جنس مناسب برای ساخت تندیس‌هایی با شکل لوگوی شرکت‌ها :

برای این که لوگوی شرکت یا سازمان خود را بسازید، بهترین انتخاب ساخت تندیس‌های فلزی است. روی فلز به راحتی می‌توان لوگوها را حک کرد. همچنین طرح اسم یا شعار شرکت را روی فلز انداخت. به این صورت یک تندیس خاص و متفاوت دارید که می‌تواند نقش تبلیغاتی داشته باشد.

رزین جنس مناسب برای ساخت تندیس‌های الهام‌بخش :

تندیس‌های رزین به دلیل طرح‌های متنوع و بسیار زیبایی که می‌توان به آن‌ها داد، یک انتخاب مناسب برای ساخت تندیس‌های الهام‌بخش هستند. همچنین این تندیس‌ها به دلیل جنسشان لطافت بیشتری دارند و جنبه‌ی هنری را بیشتر نمایش می‌دهند. در نتیجه برای بیشتر افراد الهام‌بخش و انگیزه دهنده هستند.

نتیجه گیری

برای هر هدفی که در نظر داشته باشید، از قدردانی رسمی یا اهدای جایزه گرفته تا دکور کردن یک بخش از خانه خود، انتخاب یک تندیس زیبا می‌تواند به بهترین شکل کار را برایتان انجام دهد. تنها کافیست ساخت تندیس را بر عهده یک شرکت و تیم مجرب و ماهر بگذارید. تیم تبلیغاتی نوآر با سال‌ها تجربه در زمینه ساخت تندیس‌های فلزی، رزینی و پلکسی گلاس می‌تواند این کار را به راحتی برایتان انجام دهد. برای مشاهده نمونه کارهای ما می‌توانید بخش تندیس پلکسی گلاس و تندیس حجمی را در وبسایت مشاهده کنید.

2 ديدگاه

  1. […] می‌توانید برای اطلاعات بیشتر صفحه جنس انواع تندیس را در وبسایت نوآر مطالعه کنید تا علاوه بر جنس انواع لوح […]

  2. […] متریال‌ها و کاربردشان در ساخت تندیس، بهتر است مقاله جنس انواع تندیس را […]

درج دیدگاه