استفاده از تندیس و لوح تقدیر برای برندسازی و تبلیغات

تندیس‌ها و لوح تقدیرها می‌توانند ابزارهای قدرتمندی برای برندسازی و تبلیغات باشند. در واقع در اغلب اوقات از آن‌ها به عنوان نمادی از هویت و ارزش‌های سازمان و شرکت استفاده می‌شود. البته اگر از آن‌ها به شکل درست و اصولی استفاده نشود می‌توانند برعکس عمل کنند. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات مهم در این زمینه آشنا کنیم. در ادامه این مطلب از سایت نوآر  نگاهی دقیق‌تر به نحوه استفاده از تندیس و لوح تقدیر برای برندسازی و تبلیغات می‌اندازیم. 

کاربرد تندیس‌ها برای برندسازی و تبلیغات

تندیس‌ها و لوح تقدیرها برای مبحث تبلیغات و برندینگ مزایای بسیار زیادی دارند. این وسایل می‌توانند بدون هیچ زحمت خاصی بسیاری از مفاهیم خاص را به مخاطبین برسانند. از جمله مفاهیم و احساساتی که با کمک تندیس‌ها می‌توان به انتقالشان کمک کرد موارد زیر هستند.

 • استفاده از تندیس به عنوان نماد برند: 

تندیس‌ها اغلب نمادی از هویت برند را نشان می‌دهند. شوند. به عنوان مثال، تندیس جشنواره فجر که به شکل یک ققنوس است. این تندیس در واقع نمادی از خودشناسی و سر از خاک برآوردن است. به همین دلیل هم این نماد تاریخی ایرانی به عنوان یک نماد در جشنواره سینمایی ایران مورد استفاده قرار گرفت. پس مهم است که به شکل و ظاهر تندیس توجه کنید. زیرا در اصل نمادی از برند و ارزش‌های اصلی سازمان شما است. به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که طرح لوگو را روی لوح تقدیر و تندیس اجرا کنند. زیرا لوگوی آن‌ها در اصل نمادی کامل از هویت برند شان است.

 • خاطره‌انگیز بودن تندیس‌ها: 

معمولا تندیس‌ها را در زمان‌های خاص به افراد اهدا می‌کنند. به طور مثال جشن گرفتن یک موفقیت خاص یا انجام کارهای بسیار بزرگ. در نتیجه این هدایا برای مدت طولانی در یاد افراد باقی می‌مانند. در نهایت فرد هر بار که این تندیس‌ها را می‌بیند به یاد روزهای خوش و موفقیت‌های گذشته می‌افتد. به همین دلیل تندیس‌ها عموما بار معنایی مثبت و خوبی دارند و یادآور خاطرات جالبی هستند. حتی پس از سال‌ها اگر یک فرد غریبه این تندیس‌ها یا لوح تقدیرها را ببیند برای بسیار جالب خواهد بود.

 • داستان سرایی با کمک تندیس: 

تندیس‌ها یا لوح تقدیرها می‌توانند داستان جالبی داشته باشند. این داستان در واقع روایتگر تاریخچه و ماموریت آن‌ سازمان یا شرکت هستند. به طور مثال ممکن است بنیان‌گذار یک شرکت داستان جالبی از موفقیت‌های خود داشته باشد. او می‌تواند این داستان‌ها را در قالب یک شعر روی لوح تقدیر یا طرحی حجمی تندیس زیبا به کارکنان و مشتریان القا کند. این کار باعث ایجاد ویژگی خاص و به یادماندنی‌تر شدن در بحث تبلیغات می‌شود. 

نکات مهم در برندینگ با تندیس‌ها

زمانی که تصمیم نهایی برای ساخت تندیس را می‌گیرید، باید به چند نکته در زمینه تبلیغات و برندینگ آن توجه کنید. در ادامه این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

 • طراحی تندیس خاص برای ثبت در تصاویر:

با کمک تندیس‌ها می‌توان فضایی خاص برای ثبت عکس‌های جالب ایجاد کرد. زمانی که این عکس‌ها در فضای مجازی منتشر شوند، تاثیر بسیار خوبی بر تبلیغات برند خواهند داشت. حتی می‌توان از افراد درخواست کرد که با به اشتراک گذاشتن عکس‌ها، تجربیات خود از استفاده از محصولات را هم بازگو کنند. این نکته هم کمک بیشتری به تبلیغات برند می‌کند.

 • در نظر گرفتن کیفیت عالی برای ساخت تندیس:

برای آن که برندینگ خوبی داشته باشید باید حتما یک تندیس باکیفیت با متریال درجه یک تهیه کنید. در غیر اینصورت ممکن است بازخوردی کاملا برعکس با آن چه متصور هستید دریافت نمایید. اگر کیفیت تندیس خوب نباشد، برایتان مانند ضد تبلیغ عمل می‌کند.

کاربرد لوح تقدیرها برای برندسازی و تبلیغات

کاربرد لوح تقدیرها برای برندسازی و تبلیغات

علاوه بر تندیس‌ها، لوح تقدیرها هم در صنعت تبلیغات و برندینگ کارایی‌های خاص خود را دارند. در واقع لوح تقدیر به نوعی تکمیل کننده‌ی تندیس است. با این وجود آن را به تنهایی هم اهدا می‌کنند. اما ویژگی‌های لوح تقدیرها برای برندسازی و تبلیغات کدامند؟ در ادامه این مقاله این موارد را بخوانید.

 • ایجاد اعتبار برای افراد و برند:

زمانی که یک سازمان یا شرکت به فردی لو تقدیر اهدا می‌کند، در واقع به تلاش‌های آن شخص و سازمان خود اعتبار بخشیده است. پس برای افرادی که می‌خواهند شرکتشان به عنوان یک مرجع و اعتبار دهنده شناخته شود، توصیه می‌شود که از لوح تقدیر در مراسم‌های خاص استفاده کنند.

 • لوح تقدیر نمادی دستاورد: 

لوح تقدیر ها هم مانند تندیس‌ها در واقع نمادی از موفقیت و دستیابی به هدف هستند. به همین دلیل دریافت و هدیه دادن آن‌ها بار معنایی مثبتی دارد و در خاطرات باقی می‌مانند. در نتیجه از آن جایی که لوح تقدیر یک هدیه به یادماندنی است موجب ساخت هویت برند و تبلیغات خواهد شد.

نکات مهم در برندینگ با لوح تقدیرها

اگر قصد سفارش لوح تقدیر برای اهداف برندینگ و تبلیغات را دارید، باید بدانید که نکات مهمی در این زمینه وجود دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • توجه به لحن در لوح تقدیر: 

توجه داشته باشید که در لحن نوشتار لوح تقدیر، باید ارزش‌های سازمانی را منعکس کنید. در واقع لحن غیر رسمی یا بسیار سخت و رسمی در اغلب موارد بازخورد مثبتی نخواهند داشت.  استفاده از اشعار، سخن بزرگان یا حتی متن‌های کوتاه اما انگیزه بخش در لوح تقدیر، به تاثیر گذاری بیشتر آن کمک می‌کند.

برند سازی با استفاده از تندیس و لوح تقدیر

 • شخصی‌سازی کردن لوح تقدیرها: 

لوح تقدیرها باید شخصی‌سازی شده باشند. در غیر این صورت تاثیر خاصی بر افراد ندارند. لوح تقدیرهای شخصی سازی شده و سفارشی بسیار موثرتر از سایرین عمل می‌کنند. اهدای این دسته لوح تقدیرها باعث می‌شود که افراد متوجه شوند شما برای شخص آن‌ها احترام قائلید.

 • افزایش تعداد مشتریان وفادار به برند با لوح تقدیر:

همیشه لازم نیست که لوح تقدیر را به کارمندان و کارکنان خود اهدا کنید. بلکه می‌توانید برخی از اوقات این نوع تقدیرها را به مشتریان قدیمی خود اهدا نمایید. این کار باعث ایجاد حس وفاداری به برند در افراد می‌شود. با این روش مشتریان متوجه می‌شوند که برایتان ارزشمند هستند. در نتیجه هم به یک مشتری وفادار تبدیل می‌شوند و هم شما را به افراد دیگر معرفی می‌کنند. به همین دلیل هم می‌گوییم که استفاده از تندیس و لوح تقدیر برای برندسازی و تبلیغات موثر هستند.

 • به اشتراک گذاشتن لوح تقدیر در فضای مجازی:

یکی از کارهای مهمی که برای تبلیغات و برندسازی باید انجام شود اهدای لوح تقدیر است اما باید بدانید چگونه از این موقعیت‌ها برای اهداف تبلیغی استفاده کنید به عنوان مثال به اشتراک گذاشتن موقعیت‌های اهدای لوح تقدیر در فضای مجازی می‌تواند برایتان موجب برندینگ و جذب مشتریان بیشتر شود.

نتیجه گیری

تندیس‌ها و لوح تقدیرها همگی از جمله وسایل تبلیغاتی به حساب می‌آیند. این وسایل تبلیغاتی کمک بسیاری به برندینگ و ساخت هویت برند دلخواه شما خواهند کرد. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید به سراغ ساخت تندیس‌ها و لوح تقدیرهای باکیفیت و عالی بروید. در نهایت این موارد به شما کمک فراوانی می‌کنند.

درج دیدگاه