اتیکت سینه

اتیکت در واقع یک کلمه فرانسوی است. این کلمه در زبان فرانسوی به معنای «برچسب» است. به این مدل از برچسب‌ها در زبان انگلیسی «لیبل» گفته می‌شود. ما در زبان فارسی هم از کلمه اتیکت و هم از لیبل و هم از کلمه بج سینه استفاده می‌کنیم. به همین دلیل ممکن است که کلمه اتیکت یا لیبل را زیاد شنیده باشید. اتیکت‌ها و لیبل‌های عادی اغلب برای شناسایی مدل و نوع وسایل مختلف استفاده می‌شوند. اما کاربرد اتیکت سینه، فقط برای شناسایی افراد است. آیا می‌دانید که اتیکت سینه چیست؟ کاربرد های اتیکت سینه کدام اند؟ در این مقاله به معرفی لیبل سینه، نحوه ساخت آن و کاربردهای مهمش می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

لیبل یا اتیکت‌های عادی کدامند و فرق آن‌ها با اتیکت سینه در چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، کاربرد اصلی اتیکت‌ها و لیبل‌های عادی برای نوشتن مشخصات کالاهای مختلف است. مثلاً اگر دقت کرده باشید، همه لباس‌ها در فروشگاه‌ها دارای چند نوع مختلف از اتیکت‌ها هستند. یک نوع از اتیکت‌ها از جنس مقوایی بوده و روی آن اغلب اطلاعاتی مثل لوگو و نام فروشگاه و همچنین قیمت محصول وجود دارد. نوع دوم لیبل‌های لباس از جنس پارچه‌ای است و به قسمت پشت یقه لباس چسبانده یا دوخته می‌شود. این لیبل حاوی اطلاعاتی درباره سایز لباس و نام برند است. نوع سوم از لیبل‌ها یا برچسب‌هایی که روی لباس وجود دارد، اتیکت‌هایی است که به قسمت داخلی لباس و معمولا روی کمر دوخته می‌شوند. روی این دسته از اتیکت‌ها نکاتی درباره اصول شستشو و نگهداری یا اتوکشی لباس دیده می‌شود. این اطلاعات بسیار مفید بوده و در صورت رعایت، طول عمر لباس را بالا می‌برند.

اما اتیکت‌ها فقط مخصوص لباس و وسایل و اشیا نیستند. برای شناسایی نام و محل کار انسان‌ها هم می‌توان از اتیکت‌های مخصوص استفاده کرد. در واقع اتیکت سینه یا لیبل سینه برای شناسایی افراد کاربرد دارد. فرق لیبل‌ها عادی با بج سینه در واقع در همین کاربردشان است.

اتیکت سینه چیست؟

شاید در زمان ورود به سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف دیده باشید که برخی از کارکنان یک برچسب فلزی خاصی به لباسشان آویزان کرده‌اند. به این نوع برچسب‌ها اتیکت سینه گفته می‌شود. این اتیکت سینه معمولاً شامل اطلاعاتی از نام و نام خانوادگی افراد و سمتشان در شرکت است. همچنین در برخی از موارد، روی اتیکت سینه علاوه بر اطلاعات فردی کارکنان، لوگوی برند و نام شرکت هم ثبت می‌گردد.

اتیکت سینه یکی از وسیله‌هایی است که کاربردهای متعددی دارد. استفاده از اتیکت سینه در شرکت‌ها به مراجعین کمک می‌کند تا کارمندان را از افراد عادی متمایز کنند. همچنین با نام و نام خانوادگی افراد آشنا شوند. در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند و مراجعین زیادی دارد، بهتر است از این اتیکت‌های سینه استفاده شود. در غیر این صورت امکان شناسایی افراد عادی از کارکنان وجود نخواهد داشت. مثلاً در برخی از کارخانه‌ها برای افراد رده بالا اتیکت سینه طراحی می‌کنند تا از کارگران متمایز شوند. افزون بر این، در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای از این لیبل‌ها به وفور استفاده می‌شود. زیرا ممکن است افراد مراجعه کننده احتیاج به کمک و راهنمایی داشته باشند، اما شناخت افراد عادی از کارمندان فروشگاه برایشان سخت باشد. به همین دلیل هم به لباس فرم کارکنان یک اتیکت اضافه می‌شود.

اگر قصد سفارش اتیکت یا بج سینه را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا مقاله روند سفارش بج سینه اختصاصی را مطالعه کنید.

اتیکت سینه چیست؟ کاربرد های اتیکت سینه

کاربرد های اتیکت سینه

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کاربردهای اتیکت سینه بسیار متفاوت و متنوع هستند. اما در اصل همه اتیکت‌های سینه یک هدف را دنبال می‌کنند. آن هدف در واقع، شناسایی افراد است. در ادامه چند نمونه از مهم‌ترین مصارف و کاربردهای اتیکت سینه را به شما معرفی می‌کنیم.

  • استفاده از اتیکت سینه در بیمارستان‌ها

اگر تا به حال به بیمارستان مراجعه کرده باشید، احتمالاً دیده‌اید که لباس فرم یا همان روپوش سفید پزشکان و پرستاران همگی دارای اتیکت سینه هستند. روی این لیبل‌ها نام افراد و سمتشان درج شده است. برای آنکه افراد عادی بتوانند پرستاران را از پزشکان متمایز کنند، معمولاً دو رنگ مختلف اتیکت برای هر کدام از این مشاغل در نظر گرفته می‌شود. مثلاً پزشکان اتیکت آبی دارند و پرستاران اتیکت سبز.

  • ساخت اتیکت سینه برای کارمندان بانک

یکی دیگر از عمده‌ترین مصارف اتیکت سینه در بانک‌ها است. معمولاً برای تمام کارکنان بانک یک اتیکت سینه در نظر گرفته می‌شود. روی آن اطلاعاتی مانند لوگوی بانک و نام فرد نوشته می‌شود. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید کارمندان بانک را بشناسید و از کمکشان بهرمند شوید.

  • اتیکت سینه برای کارمندان شرکت‌های بزرگ

خودتان بهتر می‌دانید که در شرکت‌های بزرگی که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند، به خاطر سپردن نام افراد حتی برای کارکنان هم بسیار دشوار است. حالا تصور کنید که این سازمان مراجعه کنندگان زیادی هم در طول روز داشته باشد. آن وقت دیگر حتی با وجود لباس فرم هم نمی‌توان کارکنان را از افراد عادی تشخیص داد. در نتیجه برای متمایز کردن کارمندان از افراد عادی باید از برچسب‌های سینه یا اتیکت سینه استفاده کرد.

محبوب‌ترین جنس‌های اتیکت سینه

محبوب‌ترین جنس‌های اتیکت سینه

متریال مورد استفاده برای ساخت اتیکت سینه می‌تواند بسیار متنوع باشد. از اتیکت‌های کاغذی و مقوایی گرفته تا اتیکت‌های فلزی از جمله پرکاربردترین و محبوب‌ترین نوع لیبل‌ها هستند. در ادامه انواع متریال‌های مورد استفاده برای ساخت اتیکت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

  • اتیکت‌های کاغذی

اتیکت‌های سینه کاغذی‌ دارای یک بخش چاپ شده هستند و شما می‌توانید نام و نام خانوادگی و سمت خود را با خودکار روی آن درج کنید. احتمالاً خودتان می‌توانید حدس بزنید که ساخت این اتیکت‌ها بسیار راحت و آسان بوده و همچنین هزینه پایینی دارد. در واقع تنها کافیست که لوگوی شرکت یا نام آن را روی یک کاغذ چاپ کنید و یک بخش برای نوشتن نام و نام خانوادگی قرار دهید. این نوع اتیکت‌ها احتیاجی به شخصی‌سازی شدن ندارند و به راحتی هر کسی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. معمولاً برای پرستاران و دکترهای درمانگاه‌های شلوغ از این نوع اتیکت‌ها استفاده می‌شود.

  • اتیکت‌های فلزی

اتیکت‌های فلزی، زیبایی و جلوه بیشتری از لیبل‌های کاغذی دارند. در ضمن این نوع اتیکت‌ها دارای قیمت بالاتری هم هستند. لیبل‌های فلزی ممکن است از جنس آلومینیوم یا فلزات دیگر باشند. حتی ممکن است در یک شرکت بسیار بزرگ از لیبل‌های طلا هم در برخی موارد استفاده شود. برای نوشتن نام افراد روی چنین اتیکت‌هایی، از روش‌های رایج برای حکاکی استفاده می‌شود. این نوع از اتیکت‌ها ظاهری بسیار لوکس دارند و جلوه بیشتری نسبت به سایر انواع اتیکت‌ها نشان می‌دهند. ولی تنها ایرادشان این است که به راحتی خط و خش روی آن‌ها باقی می‌ماند.

  • اتیکت‌های روکش دار

گاهی اوقات برای افزودن جلوه بیشتر به اتیکت‌های فلزی و همچنین مقاوم کردن آن در برابر خط و خش یا شکستگی، از یک لایه روکش پلی‌استر رویشان استفاده می‌کنند. این لایه‌ی براق، جلوه خاص و درخشان‌تری به اتیکت می‌بخشد. همچنین همانطور که گفتیم، مقاومت فلز در برابر خط و خش را بیشتر می‌کند و باعث ماندگاری بالاتر اتیکت می‌شود.

نتیجه گیری

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که می‌خواهید سفارش ساخت اتیکت‌های مختلف برای شرکتتان را ثبت کنید، ما در گروه تبلیغاتی نوآر در خدمت شما عزیزان هستیم. برای استعلام قیمت و آگاهی از نوع ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌ی 02136308925 در تماس باشید. همچنین در مرحله پیش از سفارش بهتر است تمام سوالات خود را از مشاورین و کارشناسان ما بپرسید، تا تجربه خرید بهتری داشته و از نتیجه راضی باشید.

درج دیدگاه